Названо Свято-Духівським!

Названо Свято-Духівським!


У Берестечку розпочалося будівництво українського православного храму!

За кількістю жителів (майже 1800) славне козацьке Берестечко на Горохівщині мало чим нагадує місто. Та й люди там, аби вижити, ще й як хазяйнують по-сільському. Але от за величчю пам’яток культури, історії та, звісно, храмів ця точка на карті нашої держави – дуже унікальна.Свято-Троїцький собор УПЦ  у самісінькому центрі, зведений на початку XX ст. на честь подвигу козацько-селянського війська, – гордість усієї України. Ще б пак, будували його за зразком столичного, а парафіяни сусіднього римсько-католицького Свято-Троїцького костелу, спорудженого набагато раніше, але від котрого тепер лишилися тільки обдерті стіни та дірявий дах, із заздрості навіть не дозволи звести православний храм повністю. За задумом архітекторів, він мав складатися із трьох частин: Підземний (Зимовий), Основний та Верхній храми. Побудувати дозволили лише Підземний та Основний, оскільки стало зрозуміло, що коли почнеться зведення Верхнього Храму, то Свято-Троїцький собор буде вищим за костел. А цього колишня польська влада аж ніяк не могла допустити. Будівництво храму відновили лише згодом, а в часи української Незалежності він став справжнім духовним та архітектурним шедевром.Повертаючись до католицької історії Берестечка, слід зауважити, що величний костьол зазнав багатьох руйнувань під час двох останніх воєн, а тому повернути своєї величі досі не може. А от збудована на цвинтарі римсько-католицька капличка, яку в 1995 р. почали реставрувати, вже 2000-го відчинила двері перед парафіянами. Правда, не людно там. А якщо геть чесно зізнатися, то ніякої римсько-католицької громади у Берестечку нема: раз на місяць у стінах каплички тільки й чути молитву – ксьондз для цього приїздить аж із Луцька.А нещодавно у Берестечку заклали капсулу під будівництво ще одного храму – УПЦ Київського патріархату. Громада із трохи більше 50 людей давно поневіряється по стареньких, абсолютно не пристосованих приміщеннях. От і зараз міська влада надала для молитов аварійну будівлю 1905 р. спорудження… Але в ній можна хіба просити Господа, щоб дах на голову не звалився чи штукатурка зі стін не падала, та аж ніяк не відправляти богослужіння. Тому ініціативний молодий священик – отець Володимир – сам загорівся ідеєю й людей запалив, тож скоро у Берестечку за мир, здоров’я та спасіння душ молитимуться українською у новенькій церкві з дерева.

– Минулого року ми залили фундамент, тиждень тому будівельники поклали перші балки – і ось уже результат, який бачите, – розповідає староста поки недобудованого Свято-Духівського храму Олег Дергай. – Усе – коштом громади. Половину грошей ми вже назбирали – благодійні внески людей, а ще колядки, щедрівки по домівках…

У Біблії сказано: «Коли не Господь будує – даремно трудяться будівничі». Але реалії насправді – більш прагматичні. Без грошей та людських рук храм точно не виросте. 90 тис. грн будівельникам із Бродів берестечківчани вже заплатили. Ще стільки ж треба, аби храм добудувати і обов’язково зробити куполи та дах. Словом, громада Київського патріархату звертається до благодійників, аби за бажання та можливостями вони долучитися до справи матеріально. Бо давно вже час в місті української козацької слави побудувати українську православну церкву!

Світлана ДУМСЬКА.

Фото автора та Романа УСТИМЧУКА.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (405) - 87.1%
Пізно (15) - 3.2%
Яка різниця? (8) - 1.7%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (20) - 4.3%
Мені байдуже (16) - 3.4%