Тоді газети писали

Тоді газети писали

80 років тому

Концентраційні табори

На підставі арт. 44 пункту 6 Конституції і закону від 15 березня 1934 р. про управлення Президента Речипосполитої до видавання розпоряджень з силою закону, уряд оголосив розпорядження про ізоляцію осіб, які загрожують спокою та порядку громадянства. Артикул перший цього розпорядження окреслює, що ізоляція в таборах розповсюджується на осіб, діяльність або поступування яких дають підстави до припущення, що загрожує з їх сторони нарушенням безпечності, спокію або публичного порядку. Право ізоляції шкідників належить до адміністраційної загальної влади.

(«Українська нива», 1934 р.)

75 років тому

Військові сили СССР

Під нинішню хвилю найбільшого розголосу у світі набрав СССР у зв’язку з його притупленням до політики оточення, яку монтує Англія. Отож читачів зацікавить питання: що з військового погляду уявляє большевицька держава?

Піхота. 300 полків, що, опріч багнетів, озброєні ще в 25 тис. ручних кулеметів, 10 тис. тяжких кулеметів, 25 тис. бомбометів і 2000 легких гарматок. Кіннота. 120 полків, що в значній частині є змоторизовані, озброєні в танки й легкі автоматичні гармати; 30 кінних гарматних бригад опріч шабель, ще є 5 тис. легких кулеметів, 2,5 тис. тяжких кулеметів, 1,5 тис. танків та 500 польових гармат. Артилерія. 20 тис. гармат різного калібру, 7 тис. гармат проти танків, 2 тис. протильотничих гармат і т. п. Льотництво. Літаків 8 тис., льотників – 100 тис.Інженерні війська складаються з 50 батальйонів.

(«Волинське слово», 1939 р.)

65 років тому

Капусту посаджено

Наполегливо працює на своїй ділянці городня ланка Марії Омельчук, з артілі «Нове життя» Білінської сільради. Вони за світловий день на добре розробленому грунті посадили 4,5 тис. коренів розсади капусти. Краще всіх попрацювали на висаджуванні розсади члени ланки Явдоха Віднік, Марія Сролік, Олена Хилюк, виконуючи денні норми на 150 і більше процентів.

(«Прапор Леніна», 1949 р.)

47 років тому

Яким буде село?

Молодіжний вечір винахідливих і кмітливих відбувся у с. Хор лупи Ківецівського р-ну. «Яким уявляєте наше село при комунізмі?» – таким було перше запитання. Усім сподобалася відповідь Василя Збагерського, тракториста-передовика колгоспу «Комунар». Механізатор висловив мрії односельців, сміливо заглянувши у завтрашній день. Найактивніші учасники вечора були нагороджені пам’ятними подарунками. Ініціаторами змістовного дозвілля стали комсомольці і, зокрема, ватажок молоді Софія Соловйова.

(«Молодий ленінець», 1967 р.)

30 років тому

Допомога жертвам агресії

В арабських країнах проходить збирання коштів на допомогу жертвам ізраїльської агресії. З Бейрута в Амман, де тепер зосередились десятки тисяч арабських біженців, вигнаних з окупованих Ізраїлем західних районів Йорданії, вирушила колона автомашин з медикаментами та іншими видами допомоги потерпілому населенню. В бейрутський порт прибуло транспортне судно, яке доставило товари і медикаменти з Марокко, Тунісу і Лівії.На фото з Вікіпедії: ізраїльські танки і піхота ведуть вуличні бої в Бейруті, 1982 р.

(«Радянська Волинь», 1984 р.)

10 років тому

Новосілля для шерифів

У селах Сошичному Камінь-Каширського та Дубовому Ковельського районів відбулись урочистості з нагоди відкриття двох громадських пунктів охорони правопорядку, так званих будинків шерифа. Участь у них взяв голова облдержадміністрації Анатолій Француз. За його словами, створення подібних установ вирішить проблему забезпечення правоохоронців житлом , а їх розташування безпосередньо на території дільниці значно підвищить ефективність роботи дільничних інспекторів, їх діалогу з населенням.

(«Досвітня зоря», 2004 р.)

За матеріалами Державного архіву у Волинській області

підготувала Наталія ГЛАВНІЧЕК.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (612) - 86.1%
Пізно (26) - 3.7%
Яка різниця? (14) - 2%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.4%
Мені байдуже (30) - 4.2%