Ловили лисицю, схопили – Жар-птицю!

Ловили лисицю, схопили – Жар-птицю! Поляки грішми виховують ентузіазм, в українців навпаки: спочатку ентузіасти мають здивувати весь світ. І тільки тоді, можливо, хтось і задумається: чи не потребують ці подвиги матеріальної милості. Аналогічна ситуація із різного роду дитячими захопленнями, хобі, гуртками, спортивними вподобаннями. Як у тій приказці: з грошима і дурень зробить, а – без них? Як без них здобувати вершини міжнародного рівня – знають не ті, в кого – канікули, а в кого – жнива!

Поки одні діти смакують можливістю насолоджуватися можливістю більше побути наодинці з гаджетами. Інші – проходять вишколи з близького серцю хобі. Легенда волинської радіопеленгації заслужений тренер України Анатолій Долинський нещодавно знову вивів своїх юних підопічних (вихованців гуртка спортивної радіопеленгації луцького Центру науково-технічної творчості учнівської молоді) на орбіту перемоги. Із міжнародного турніру зі спортивної радіопеленгації та радіоорієнтування на кубок ім. Здіслава Стшемічного, який відбувався наприкінці травня у польському м. Замость, волиняни привезли перемогу.

Вихованці, помноживши майстерність тренера та волю до перемоги, обійшли учасників із багатьох країн. Іноземцям залишилося тільки дивуватися з того, як волинські діти (у більшості – дівчата!) впевнено почували себе на незнайомій місцевості.


«Змагання у Замості відбувалися на честь людини, яка багато років поспіль опікувалася радіоспортом у місті й тримав його на справді європейському рівні. Але пішов чоловік із життя, пішла за ним і його справа. Щоб традицій не втрачати, розвивати гуртки цього напрямку взялися на рівні міста, спорудили відповідний спортивний комплекс. Підтримують його коштом громади. У нас дещо інакше. Коштів нема, стадіонів для гуртківців нема… А ентузіасти є. Як нещодавно довели наші діти та викладачі – європейського рівня! Це дуже цікавий спорт, який учить виживати у складних умовах. Так було приємно, що кращими в цьому стали українці, – зізнається методист центру Ірина Бабула.


Ас радіопеленгації, яку часто називають «полюванням на лисиць»,  на Волині (і не тільки!) – заслужений тренер Анатолій Долинський. За його плечима: понад 30 років роботи в центрі, напрацювання унікальної методики підготовки спортсменів. Завдяки чому в тренера – 10 майстрів та 30 кандидатів спорту. Сьогодні юних радіопеленгаторів він готує спільно із сином Ігорем. Гру започатковано в Данії та Англії після Другої світової війни і передбачає змагання між спортсменами (від 6 до 90 років, у своїй віковій категорії), які за допомогою карти місцевості (як правило масштаб – 1:15000), компаса і радіоприймача з направленою антеною (3,5 МГц і 144 МГц, він же – «пеленгатор») повинні знайти 5 радіопередавачів («лисиць») у лісі, на пересіченій місцевості.


Упродовж трьох днів вихованці центру Артур Шкідин, Ольга Світлична, Лілія Козел, Ольга Голюк, Аліна Марчук, Марина Михальчук, Владислав Марчук боролися за першість у турнірі в Замості. Ні дощ, ні холод лідерам не завадили.

…А потім у волинських дітей був успішний виступ на чемпіонаті України в Києві, де наша команда стала другою у загальнокомандному заліку. І – відмінно пройшла відбірковий старт до чемпіонату Європи, під час якого в складі національної збірної з-поміж 15 спортсменів буде п’ятеро наших земляків. Із 5 по 10 липня Аліна Марчук, Лілія Козел, Марія Михальчук, Христина Мельник, Оля Голюк та Влад Марчук «полюватимуть на лисиць» у… Болгарії!

Олена ЛІВІЦЬКА.

На фото: в лісах під Замостям. 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (234) - 86.7%
Пізно (7) - 2.6%
Яка різниця? (8) - 3%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (11) - 4.1%
Мені байдуже (9) - 3.3%