«Неандертальська теорія» SARS-CoV-2

«Неандертальська теорія» SARS-CoV-2

Вчені дослідили, що представники різних рас по-різному реагують на Covid-19. Мало того: вони переконані, що важкі форми захворювання від SARS-CoV-2 успадковані від… неандертальців!

В сусідній Румунії в 2012 р. дослідники виявили таємничу печеру, а в ній – рештки людей, які жили майже 42 тис. років тому. Коли у 2015 р. учені проаналізували ДНК однієї кістки, виявили, що вона належала «людині розумній» чоловічої статі, яка мала, однак, 6-9% генів неандертальців!
Зарія Ґорветт із «ВВС Україна» переконана, що це – найвища концентрація неандертальських генів, яку коли-небудь виявляли у ранніх Homo Sapiens. І вона втричі більша, ніж у сучасних європейців та азіатів, які мають лише від 1 до 3% таких генів.
«Геном, вилучений із кістки, містив великі ділянки безперервних послідовностей неандертальських генів.  А це, за підрахунками дослідників, означало, що власник щелепи мав предка неандертальця всього чотири-шість поколінь тому. Отже, це був його прапрадідусь або прапрапрапрадідусь. На сьогоднішній день є люди, які мають генетичний матеріал принаймні двох різних популяцій неандертальців». 
Отже, тепер уже достеменний факт, що «людина розумна» схрещувалася в «допотопні часи» з неандертальцями і в Європі, і в Азії, і навіть в Африці, хоча раніше вважалося, що на «Чорному континенті» неандертальців не було. Бо ДНК неандертальців, які давним-давно вимерли – приблизно 40 тис. років тому, виявляють майже у всіх людей, які живуть сьогодні. Але чому тема інтимних стосунків неандертальців і людей актуальна в наш час? Виявилося, що розгадка генетичних модифікацій дає нам важливі дані для лікування сучасних захворювань. Це стосується, приміром, ліків, спрямованих на ген неандертальців, який, як вважають, відповідає за важкий перебіг Covid-19.  
Дослідниця Анн Ґіббонс на порталі «Sciencemag.org» наводить такі аргументи:
«Якщо ви інфікуєтесь коронавірусом SARS-CoV-2, то маєте знати: невелика, але значна кількість людей має древній генний варіант із вимерлого гомініну, який може подвоїти або навіть вчетверо збільшити ризик серйозних ускладнень від Covid-19.
Висновок, опублікований минулого тижня як препринт на bioRxiv, висвітлює фермент, який називається дипептидилпептидаза-4 (DPP4). Вчені вже знають, що білок дозволяє іншому коронавірусу, який викликає респіраторний синдром Близького Сходу (MERS), зв’язуватися з клітинами людини та потрапляти до них. Новий аналіз варіантів гена DPP4 серед пацієнтів з Covid-19 вказує на те, що фермент також забезпечує SARS-CoV-2 другим входом у наші клітини разом зі своїм звичайним шляхом зараження через рецептор ангіотензинперетворюючого ферменту 2 (ACE2) на клітинні поверхні».
Одна з нових теорій полягає в тому, що внаслідок схрещування неандертальців і «людей розумних» у наших пращурів з’являлися корисні гени імунітету, які дозволяли їм розвиватися далі. А от неандертальці такої можливості не отримали…
«Інша ідея полягає в тому, що ми поступово поглинули їх через відносно невелику кількість неандертальського населення. Зрештою, людська Y-хромосома та мітохондрії замінили їхні власні. А ми отримали принаймні 20% неандертальських генів», – переконана Зарія Ґорветт.
Такої ж думки (щодо різної реакції представників різних рас і популяцій на коронавірус) дотримуються фахівці, які прокоментували ситуацію на порталі «Главред».Covid-19 у вкрай різній формі переносять люди, які належать до різних етнічних груп. Такий висновок зробили вчені після того, як проаналізували дані приблизно 2 тис. пацієнтів, які перенесли цю смертоносну хворобу. 
«За висновками Медичного порталу «BMJ Open», серед 1737 пацієнтів з коронавірусом старше 16 років 538 осіб – вихідці з Азії (31%), 340 осіб (20%) із темним кольором шкіри, а 707 пацієнтів (40%) – представники європеоїдної раси.
Вчені з Лондонського університету королеви Марії й Фонду Barts Health NHS Trust стверджують, що пацієнти з Азії в 1,5 раза частіше, ніж білошкірі, потрапляли у відділення інтенсивної терапії та потребували підключення до апарату штучної вентиляції легенів. А люди з темним кольором шкіри – в 1,8 раза частіше потребували екстрених заходів, ніж світлошкірі пацієнти. Набагато вищою виявилася і смертність серед вихідців з Азії (в 1,5 раза), а у темношкірих людей – в 1,3 раза, ніж у людей зі світлою шкірою».
Отже, чим більше в кожній сучасній людині генів від неандертальців, тим швидше вона може заразитися інфекцією SARS-CoV-2, а перебіг захворювання на Covid-19 має більше шансів завершитися летально. Крім цього, суттєве значення має приналежність людини до тієї чи іншої етнічної групи. І – найголовніше! – загальний стан здоров’я кожного конкретного пацієнта.

Світлана КОМА.

На фото «ВВС Україна» та «Sciencemag.org»: такими були неандертальці; відмінність черепа «людини розумної» (зліва) і неандертальця; генетичні дослідження взаємозв’язку SARS-CoV-2  з етнічним і расовим походженням сучасних землян. 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (618) - 86%
Пізно (28) - 3.9%
Яка різниця? (14) - 1.9%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.3%
Мені байдуже (30) - 4.2%