Архів. 17.02.2021 р.

Архів. 17.02.2021 р.


Про що повідомляли газети. Або були змушені замовчувати...

100 років тому

«Аби таким робом»

«Україна лежить на шляху боротьби Схода зі Заходом, Півночи з Півднем, і ця боротьба найдорожче коштує Україні – ми обстоюватимемо за справу найщирішої згоди, якнайстислішого порозуміння і спільного діяння українського народу з його західними сусідами,  аби таким робом театр цієї боротьби відсунути, як мога далі за межі України. Ідейними дороговказами для нас є наші найкращі проводирі українського народу, як, м. ін., Гетьман Сагайдачний».

(«Українське слово», 1921 р.).


90 років тому

Большевики – атеїсти!

«Большевики перешкоджають і надалі несенню владою церковною виконання своїх обов’язків. Преса робить із цього висновок, що Церкві Православній і надалі в Росії треба воювати з большевикам… Наш погляд на цю тему ми зазначали не раз. Большевики большевикам й помруть. І Церква та Релігія в їхніх очах – лише «дим» і «дурман».

(«Духовний сіяч», 1931 р.).


80 років тому

Безплатна медицина

«Уперше за всю історію існування західноукраїнських земель лікування стало безплатним. Тільки у 1940 р. на розвиток закладів охорони здоров'я   області держава асигнувала 310 млн крб. До встановлення радянської влади на Волині діяло 69 медустанов, де було 210 лікарів, то нині відкрито 1ё40 медпунктів, 10 поліклінік, 6 акушерських пунктів, 16 санепідемстанцій, ряд дитячих медичних закладів. В області працює 260 лікарів і 425 чоловік середнього медичного персоналу».

(«Радянська Волинь», 1941 р.).


70 років тому

Поїхали в Москву

«У 1951 р. до хобултівського колгоспу приєдналася артіль із с. Підгайці (на той час Устилузького р-ну, – ред.). Господарство отримало назву «Шлях Леніна» і під керівництвом голови правління Г. Г. Гловацького досягло високих трудових здобутків. Тому колгоспники заслужили право бути учасниками Всесоюзної сільськогосподарської виставки в м. Москва».

(«Слово правди», 1951 р.).

На фото з архіву: на оранці – колгоспники «Шляху Леніна».


60 років тому

«Безлюдне» вугілля

«Високий рівень механізації всіх 9 нововолинських шахт почав давати результат у 1961 р. Зокрема, на шахті №6 вперше в країні впроваджено в виробництво вугледобувний комбайн К-52М, що дав змогу в 1,5 рази підвищити продуктивність праці і значно знизити собівартість продукції. А на Шахті №8 імені В. І. Леніна, також вперше в СССР, випробувано виймання вугілля машиною БУГ-1 без присутності людини у вибої».

(«Радянська Україна», 1961 р.).

Підготував Сергій ШРАМЧУК.


  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (503) - 88.4%
Пізно (18) - 3.2%
Яка різниця? (9) - 1.6%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (20) - 3.5%
Мені байдуже (17) - 3%