Хабарі – на конвеєрі!

Хабарі – на конвеєрі!

Державна структура, яка повинна забезпечувати виконання в області президентської програми «Велике будівництво», погрязла в корупції і хабарництві.

За процесуального керівництва Волинської обласної прокуратури 12 лютого 2021 року працівниками УСБУ в області викрито радника директора Державного підприємства «Служба місцевих автомобільних доріг у Волинській області» облдержадміністрації на одержанні від суб’єкта підприємницької діяльності 200 тис. грн неправомірної вигоди.
«Слідство вважає, що радник директора держпідприємства, діючи за вказівкою відстороненого від посади заступника директора ДП, висунув вимогу представнику господарського товариства про надання неправомірної вигоди за вплив на посадових осіб підприємства та за підписання актів виконаних робіт, а також за проведення остаточних розрахунків з підприємством», – зазначається в офіційному повідомленні пресслужб прокуратури Волинської області та УСБУ.
Затриманому (згодом виявилося, що це – Євген Кирильчук) оголошено про підозру у зловживанні впливом (ст. 369-2 КК України) та обрано запобіжного заходу.
І доки тривають першочергові слідчі дії, журналісти «розкопують» дивовижні деталі цієї історії. 
Як відомо, ДП «Служба місцевих автомобільних доріг у Волинській області» було створене торік головою облдержадміністрації Юрієм Погуляйком. Керівником держпідприємства він призначив Ігоря Свиридова, який приїхав на Волинь із Донбасу. 
Утім, вже восени 2020 р. ця структура опинилася в епіцентрі грандіозного скандалу. 
«В ході слідства оперативники Управління стратегічних розслідувань у Волинській області, слідчі Слідчого управління обласної поліції за процесуального керівництва прокуратури Волинської області викрили та задокументували протиправну діяльність групи посадовців «Служби місцевих автомобільних доріг та будівництва» облдержадміністрації. 20% «відкату» від загальної суми договорів, а саме – 60 тис. грн –  повинен був надати підрядник за укладання угод щодо встановлення камер відеонагляду», – повідомляла ІА «Волинські новини».
Тож 16 листопада минулого року у м. Луцьку правоохоронці затримали під час одержання чергової суми неправомірної вигоди одного з фігурантів справи – один із керівників служби отримав 25 тис. грн «для подальшої передачі частини коштів іншим учасникам «схеми».
Раніше було задокументовано факти отримання ними 23 тис. грн та встановлення системи відеонагляду вартістю 12 тис. грн в орендованій квартирі одного з посадовців. Після скандалу було оголошено, що Ігоря Свиридова звільнено з посади на підставі поданої ним же ж заяви. Але недавно він… передумав і подав до суду позов, де зазначає, що ніякої заяви не писав, бо в день її появи перебував на лікарняному… Хоча не тільки повернутися, але й отримати потужну компенсацію за моральні збитки за час вимушеного прогулу…
Тож упродовж 23 днів – з 24 до 27 листопада 2020 р. – службою керував Данило Масич, а потім Юрій Погуляйко призначив іншу в. о. директора держпідприємства – Оксану Грицюк.
Та виявилося, що затриманий щойно правоохоронцями позаштатний радник директора Євген Кирильчук паралельно з посадою на цьому держпідприємстві зареєстрований ще й керівником та співвласником ТзОВ «Еконстракшн». Другим співвласником цієї комерційної структури виступає… саме Данило Масич, який на «хлібну посаду» був оформлений при попередньому керівнику підприємства Ігорю Свиридову!
Як то кажуть, коло замкнулося… Замість висококваліфікованих спеціалістів зі Сходу Волинь отримала чергову партію хабарників і пройдисвітів. Утім, все це треба підтвердити в судах, які колись таки повинні відбутися. Тож нині і Ігор Свиридов, і Данило Масич, і Євген Кирильчук, й інша східна публіка вважаються безневинними і виступають у статусі підозрюваних…
Чи вони вже встигли накрасти грошей на ремонті волинських доріг, а також – чи ділили щедрий куш із кимось у владних кабінетах, також встановлює слідство. Але що їхня діяльність суттєво підірвали довіру волинян до президентської програми «Велике будівництво», з ходом реалізації якої торік Гарант Конституції ознайомлювався торік двічі під час візитів в область, то це незаперечний факт.

Світлана КОМА.

На фото пресслужб прокуратури Волинської області і ГУ Нацполіції Волинської області: під час затримання радника Євгена Кирильчука (1 стор.); мічені спецрозчином купюри 200-тисячного хабара; під час листопадової спецоперації правоохоронців «погоріли» 2 заступники директора.
 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (595) - 86.4%
Пізно (24) - 3.5%
Яка різниця? (12) - 1.7%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.5%
Мені байдуже (29) - 4.2%