За кермом – «безправні»!

За кермом – «безправні»!

Одні їздять за кордоном вантажівками взагалі без посвідчень водія, інші – купують за 46 тис. права без будь-якого навчання та не складаючи іспитів. Чи не тому так масово порушуються на дорогах Правила дорожнього руху?

У Польщі цими днями затримали 20-річного волинянина за кермом 40-тонної вантажівки, який не мав права нею керувати та перевозив 3 легковики для перепродажу в Україні.
Співробітники Люблінської воєводської інспекції автомобільного транспорту сповістили, що в околицях с. Хойно Нове на огляд був зупинений тягач із напівпричепом. Обидва транспортних засоби мали транзитні номери.
«Аналіз документів показав, що український підприємець із м. Ковеля придбав транспортні засоби, але у причепі були 3 інші легкові машини таких марок: «Dacia», «Audi» та «Volkswagen», лише одна з яких була належним чином закріплена, – сповістили польські правоохоронці. 
Тому порушникові довелося заплатити 2 штрафи по 500 злотих кожен. Один – за порушення правил перевезень, другий – за… відсутність посвідчення водія. Крім цього, ковельчанинові доведеться заплатити ще 12 тис. злотих. 
У воєводській поліції нагадали, що міжнародні автомобільні перевезення транспортним засобом із транзитними реєстраційними номерами дозволено, але – без вантажу. Рішення завантажити три пасажирські транспортні засоби призвело до того, що транспорт порушив польсько-українську угоду про автомобільний транспорт.Але «люблінські гастролі» волинського бізнесмена – це «квіточка» порівняно з «ягідками» незаконного бізнесу, який розгорнув на території всієї держави (в т. ч. і на Волині) 29-річний киянин. 
Пресслужба Департаменту кіберполіції Національної поліції України з цього приводу зазначає:
«Громадянин створив та адміністрував вебсайти, де приймалися заявки на виготовлення посвідчень водія європейського зразка. Також фігурант утворив сall-центр, до роботи в якому залучив щонайменше 12 працівників. Використовуючи підроблені печатки, фігуранти справи незаконно виготовляли водійські посвідчення. Коштувала така послуга майже 43 тис. грн. Далі фейковий документ надсилали замовникам поштою, а гроші зловмисники отримували на банківські рахунки, відкриті на підставних осіб. За підрахунками слідчих, щорічний прибуток від діяльності схеми сягав понад 20 млн грн».
За місцями проживання зловмисників, а також у call-центрі було проведено обшуки, за підсумками яких вилучено комп’ютерну техніку, мобільні телефони, банківські картки, «чорнові» записи, штампи, печатки та фальшиві посвідчення водія.
Тож цілком можливо, що за наслідками розслідування кримінального провадження за ч. 3 ст. 190 (Шахрайство), ч. 1 ст. 358 (Підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів) будуть встановлені всі покупці фальшивих посвідчень водія різних категорій, у тому числі й на Волині, бо діяльність злочинної групи поширювалася на всю країну.
Відтак, чому так аварійно їздять нашими дорогами деякі автомобілі, можна пояснити не лише поганою підготовкою майбутніх водіїв в автошколах, але й узагалі відсутністю в багатьох із них будь-якого навчання! І випадок у Польщі засвідчує, що деякі громадяни вже не бояться кермувати багатотонним автотранспортом без будь-яких водійських прав навіть на теренах ЄС.

Роман УСТИМЧУК.

На фото «Суспільного» та пресслужби Люблінської воєводської інспекції автотранспорту: вантажівка, якою без посвідчення водія їздив у Польщі безвідповідальний ковельчанин; українська кіберполіція припинила діяльність столичної фабрики з незаконного виготовлення прав на кермування автотранспортом.


  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (569) - 87.4%
Пізно (23) - 3.5%
Яка різниця? (12) - 1.8%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (23) - 3.5%
Мені байдуже (20) - 3.1%