Якщо працювати, то ефективно

Якщо працювати, то ефективно

У 2020 р. до скарбниць держави та місцевих громад лісівники Волині сплатили понад 363 млн грн, що на 37 млн більше, ніж за 2019-й. Всі підприємства спрацювали прибутково.

Про це йшлося на зустрічах адміністрацій лісогосподарських та лісомисливських підприємств із керівним складом Волинського ОУЛМГ. Підбити традиційні підсумки року і напрацювати виробничі плани для лісівників завжди було серед пріоритетів. 
Цього року така робота відбулася у новому форматі. Начальник управління Олександр Кватирко, його заступники, начальники відділів ВОУЛМГ заслухали керівників кожного підприємства індивідуально, детально проаналізували досягнення, проблеми та відповідно – напрацювали нові завдання на цей рік.
Ініціативу провести цьогорічні підсумки у такому форматі висловив начальник управління Олександр Кватирко. Щоб максимально приділити увагу кожному напрямку діяльності підприємству та у зв’язку з необхідністю дотримання карантинних вимог.
Заходи з лісовідновлення, їхні якість та об’єми, проведення рубок догляду, охорона та захист лісів, підготовка до пожежонебезпечного періоду, нарощення об’ємів та поглиблення  переробки деревини, виробничі показники та економічні результати – теми, довкола яких найбільше сконцентровано увагу. Адже ці завдання для лісівників – першочергові.
На цей рік у лісгоспах поставили і стратегічні завдання. Серед таких – розвиток лісової дорожньої інфраструктури та туристичного потенціалу, будівництво та капітальні ремонти існуючих адміністративних та виробничих об’єктів, диверсифікація виробництва.
Зокрема Олександр Кватирко наголосив на необхідності зменшити об’єми лісозаготівлі та вкотре переглянути виробничі витрати. Баланс між заготівлею, потребами та раціональністю використання ресурсу став основою під час обговорення виробничих планів на 2021-й.
Загалом лісівники Волині запланували цього року заготувати в межах 900 тис. куб. м деревини, що на 300-400 куб. м менше, ніж в останні роки. Це в першу чергу пов’язано зі зменшенням об’ємів санітарних рубок.
Начальник управління доручив вивчити потреби ринку деревини та сформувати баланс її використання щодо кожного окремого району і навіть громади. 
Приділили увагу й роботі лісокомплексів. Не лише збереженню, а й нарощенню потужностей виробництва. Йшлося про необхідність оновлення обладнання та продовження роботи над реконструкцією приміщень – для забезпечення належних умов роботи працівникам.
Кожному з підприємств поставлено завдання щодо будівництва та утримання в належному стані лісових доріг: із 53,4 км будівництва та облаштування 24 км – це створення земляного полотна.
В цей непростий час мова йде переважно не про те, щоб примножити, а в першу чергу зберегти здобуте. Тому минулого року лісівники Волині ставили собі першочергові завдання – втримати достойний рівень зарплати та максимально – робочі місця.  
Не все вдалося, але лісівники Волині виконали всі основні завдання, покладені державою. Відновили понад 5,5 тисяч гектарів лісу, провели необхідні заходи догляду за ним, втримали на контролі ситуацію із незаконним видобутком бурштину, самовільними рубками.
Є позитивні зрушення і в сфері сплати податків, порівняно з минулим роком. За 2020 рік лісгоспи Волині до бюджетів різних рівнів сплатили понад 363 мільйони гривень. Це на 37 мільйонів більше, ніж за 2019-й. Всі підприємства спрацювали прибутково.
В підсумку кожному лісгоспу було дано завдання розробити стратегічні та виробничі плани – всі вони ляжуть в основу протокольних доручень та стануть основним стратегічним завданням на поточний рік.

Світлана ДУМСЬКА.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (543) - 87.9%
Пізно (21) - 3.4%
Яка різниця? (10) - 1.6%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (21) - 3.4%
Мені байдуже (20) - 3.2%