Лісове насіння

Лісове насіння

Його заготівля проводиться на ділянках плюсових насаджень, де ростуть найкращі високобонітетні дерева, які й дають якісне насіння.

Насіннева база області загалом становить 2495, 5 га (лісонасінневих плантацій – 157,7 га, випробних культур – 21, 8 га, генетичних резерватів – 779,6 га, постійних лісонасінневих ділянок – 1321,5 га, з них 8,9 га атестовано у 2020 році по головній породі ялина звичайна). Плюсових насаджень – 214,9 га, плюсових дерев – 413, з них – 5 сосон звичайних взято на облік минулого року.
Цього року у планах державних підприємств – заготувати 24,7 тонни лісового насіння. У ці зимові місяці вже зібрано і доставлено на шишкосушарні, які діють у Ківерцівському, Старовижівському, Володимир-Волинському та Маневицькому лісгоспах, понад 120 тонн шишок сосни звичайної, 4 тонни шишок ялини, 1 тонна – модринових.
У ДП «Маневицьке ЛГ» розповідають, що спочатку шишки просушують у шишкосушарні, температура в приміщені якої регулюються від 35 до 50 градусів тепла. Через певний період шишка відкривається і з неї випадає насіння, згодом відкриті шишки поміщають у спеціальний барабан, де і відділяється соснове насіння від шишки. Далі його обезкрилюють, провіюють та очищають.
Переробка шишок на шишкосушарнях розпочалася ще в грудні 2020 року. Наразі вже перероблено 60 тонн соснових шишок.
Найпотужніша шишкосушарня – у Дубечнівськомук лісництві ДП «Старовижівське ЛГ». Тут перероблено 27 тонн шишок. У ДП «Ківерцівське ЛГ» – 12 тонн, ДП «Ратнівське ЛМГ» – 10 тонн, ДП «Маневицьке ЛГ» – 7 тонн, ДП «Володимир-Волинське ЛМГ» – 5 тонн.
У ДП «Володимир-Волинське ЛМГ» зазначають, що заготовляють шишки сосни, ялини та модрини, після чого їх направляються до шишкосушарні, що у Павлівському лісництві. Вихід чистого насіння сосни становить 1%. З добутого насіння відбирають середній зразок та відправляють у «Рівненську лісонасінневу лабораторію» на абсорбацію. Заготовлене насіння висівається на базовому лісовому розсаднику, в теплицях, коробах та тимчасових лісових розсадниках. Посадковий матеріал використовується згодом для лісовідновлення та лісорозведення.
Заготовлене насіння сосни звичайної навесні буде висіяне в лісових розсадниках, а вже через рік лісівники матимуть стандартний посадковий матеріал.
Нагадаємо: щороку у лісових розсадниках нашої області вирощується до 25 млн сіянців основних та супутніх і декоративних порід.

Яна ЛУПИШУК.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (543) - 87.9%
Пізно (21) - 3.4%
Яка різниця? (10) - 1.6%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (21) - 3.4%
Мені байдуже (20) - 3.2%