У рідній стихії

У рідній стихії

Віктор Філюк – досвідчений лісовод. Вже багато десятиріч працює лісничим Лишнівського лісництва ДП «Городоцьке ЛГ».

Він народився у с. Гута Боровенська Камінь-Каширського р-ну. Після 8 класу вступив на навчання у Шацький лісотехнікум, тепер коледж. Навчався тут  впродовж 1981– 1985 років.
– Роки навчання у лісотехнікумі запам’яталися на все життя, – мовить Віктор Степанович. – Особлива подяка нашим викладачам. Завжди згадую і своїх однокурсників. Старостою нашої групи був Микола Мельник – нині директор ДП «СЛАП «Ратнеагроліс», екс-директор ДП «Любешівське ЛМГ» Юрій Васюхник, тепер він працює у Житомирській області, Іван Стрільчук, Галина Сарапіна та інші відомі лісівники. Багатьох доля закинула у Росію та Білорусію, де зараз успішно трудяться.
Спогадів багато, мовить, згадуються викладачі, одногрупники, практики. 
Після закінчення Шацького лісного технікуму Віктора Філюка розподілили в експедицію у Красноярський край, звідти призвали на армійську службу.
Проходив її у військах на території тодішньої Німецької демократичної республіки. Після армії повернувся у рідне село… 
– На той час було важко знайти роботу, – пригадує ті часи. – Пішов вчитися на зварювальника, поїхав на заробітки, та ніколи не забував про лісівничий фах.
– Я ж виріс у лісі, – каже. – Тут пройшло моє дитинство.
А тут з’явилася вакансія майстра лісу у Лишнівському лісницві. Йшов 1989 рік. З тих пір там і працює. Згодом Вітора Філюка призначили виконуючим обов’язки лісничого, а в 1997 році – лісничим. Заочно закінчив Львівський лісотехнічний університет.
За роки роботи Віктор Степанович встиг посадити десятки, якщо не сотні гектарів новолісся, зарекомендув себе вмілим організатором виробництва. Має чимало нагород за значні досягнення в роботі – грамоти державного підпприємства, Волинського ОУЛМГ, держлісагентства. Віктор Філюк удостоєний звання «Відмінник лісового господарства», має іменний годинник від голови Держлісагентства, ювілейні медалі.
У Віктора Філюка – лісівнича сім’я, адже дружина Віта працює головним бухгалтером ДП «Городоцьке ЛГ». Лісівниче подружжя виховує четверо доньок – Богдану, Оленку, Ірину, Катю, вже мають двох онуків – Аню і Марка.
– За що любите ліс? – запитали у Віктора Степановича, який нещодавно відсвяткував 55-річний ювілей.
– Люблю свою роботу, – каже лісовод. – Тут відчуваю себе у рідній стихії.
– Вашими руками вирощено багато продуктивних лісових насаджень, які в майбутньому стануть надбанням нових поколінь, – вітаючи лісовода з 55-річним ювілеєм, зазначали колеги. – Все, що досягнуте в колективі лісництва, –   завдяки Вам, мудрому наставнику. 
У ці дні лісничий Лишнівського лісництва разом зі своїми колегами готується до весняної лісокультурної кампанії. Любов до лісу вимагає постійної роботи, уваги й професійності.

Сергій ЦЮРИЦЬ.

На фото: Віктор Філюк.


  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (503) - 88.4%
Пізно (18) - 3.2%
Яка різниця? (9) - 1.6%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (20) - 3.5%
Мені байдуже (17) - 3%