Київ готується до «великої води». Волинь сподівається «на авось»?

Київ готується до «великої води». Волинь сподівається «на авось»?


Через велику кількість опадів техніка продовжує прибирати в столиці снігові кучугури з вулиць. Але в м. Києві міський голова Віталій Кличко ще 19 лютого наказав створити спеціальні протиповеневі бригади, які вже приступили до роботи. На Волині проблемою майбутньої повені навіть у великих містах або зовсім не займаються, або про результати цієї діяльності не повідомляються.


Столична влада зробила ставку ні тільки на зусилля дорожніх і комунальних служб, але й на те, щоб спонукати власників прибудинкових територій також боротися з наслідками снігопадів. Тож, к повідомила пресслужба Київської міськради,  хоча більшою мірою території біля магазинів, тимчасових споруд та закладів харчування почищені від снігу, інспектори досі виявляють недоліки прибирання.
За тиждень столичні інспектори благоустрою внесли понад 2 тис. 200 приписів та склали майже 200 протоколів за неналежне прибирання снігу та накрижень. Про це розповів перший заступник голови Київської міської державної адміністрації з питань здійснення самоврядних повноважень Олексій Кулеба:

«Місто максимально задіяло наявні ресурси для боротьби із снігом. Втім, цьогоріч насипало до півметра опадів, тому миттєво звільняти дороги та тротуари було складно. Дякую всім службам, і всім містянам, які допомогли столиці пережити інтенсивні снігопади і морози. Окрема подяка представникам бізнесу, які швидко чистили території від снігу та бурульок, щоб споживачам було безпечно та зручно».

Заступник голови КМДА додав, що тепер столиця – перед новим викликом. Уже від 20 лютого в м. Києві розпочалося підвищення температури. І хоча повеней та сильних підтоплень у столиці не прогнозується, місто оперативно готується до можливого танення снігу. Зокрема, комунальники перевіряють та за необхідності розчищають дощові каналізації, ливнівки та дренажні системи. Для цього в кожному рацйоні міста створені спеціальні протиповеневі бригади.

А яка ситуація в найбільших містах Волині?

Луцьк. «У зв’язку з наближенням потепління просимо власників приватних домоволодінь, а також усіх помешкань, що не приєднані до центральної каналізації на території Луцької територіальної громади, подбати про своєчасне відкачування рідких побутових відходів із септиків і вигрібних ям. Адже велика кількість талої води при потраплянні в септики призведе до швидкого переповнення та масового витоку нечистот. А це своєю чергою загрожує погіршенням екологічного стану довкілля та виникненням шкідливих і неприємних запахів», – актуалізували в Відділі інформаційної роботи Луцької міськради. Чи залучаютсься додаткові сили та засоби для запобігання підтоплень, невідомо.

Ковель. У місті традиційно існує проблема атаки «великої води» на район під назвою «Ковель-2». Та й річка Турія, що протікає містом, вийде з берегів. Утім, про підготовку до боротьби з підтопленнями та ліквідації їх наслідків не повідомляється.

Нововолинськ. 19 лютого у Місті шахтарів повідомили, що «у зв’язку з підвищенням температури повітря у м. Нововолинську припиняє роботу пункт обігріву, що функціонував на майдані Шахтарському, 36. Пункт обігріву відкрили 9 лютого 2021 р.  За десять днів функціонування у ньому зігрілися 60 громадян. Охочих частували чаєм із печивом, за необхідності, допомагали у наданні першої медичної допомоги». А от як іде підготовка до боротьби з «великою водою», невідомо.

Володимир-Волинський. Княжий град 19 лютого вирішував проблеми не майбутньої повені, а минулих снігопадів. Тут провели засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, на якій розглядали питання про виділення коштів з резервного фонду міського бюджету.  Як доповів начальник управління житлово-комунального господарства і будівництва Віктор Фіщук, у зв’язку зі складними погодними умовами в період з 8-го по 10-те лютого було задіяно додаткові трудові та паливні ресурси, транспорт КП «Полігон» працював у денний і нічний час. «Оскільки при плануванні бюджетного запиту не були заплановані кошти на ліквідацію наслідків стихійних явищ, комунальне підприємство подало прохання додатково виділити з резервного фонду кошти в сумі 25 тис. 736, 84 грн, аби компенсувати дані витрати. Члени комісії, заслухавши доповідь начальника УЖКГіБ, а також вивчивши проведені розрахунки, проголосували за це питання одноголосно», – деталізували в міськраді, щоправда, і словом не обмовившись про роботу в умовах потепління та початку повені.

Висновок. У попередні роки державна виконавча влада області контролювала підготовку місцевої влади до роботи з протидії весняній повені. Зокрема, про це свідчить доручення тодішнього  голови обласної державної адміністрації Бориса Клімчука «Про проведення тренувань та перевірку готовності органів управління та формувань у разі виникнення повені» від 28 лютого 2013 р. (тепло тоді настала пізніше). Місцева влада на виконання цього циркулярного документу проводила штабні тренування спеціалізованих служб на тему «Дії органів управління та спеціалізованих служб цивільного захисту територіальної підсистеми ЕДС ЦЗ щодо дій в умовах пропуску льодоходу, паводка та повені».

Наразі з волинського «Білого дому» подібні доручення на місця не надходили. А повінь – не чекатиме.

Роман УСТИМЧУК.

На фото порталу «Район. Ковель»: початок льодоходу та повені на річці Турія в м. Ковелі.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (544) - 87.7%
Пізно (21) - 3.4%
Яка різниця? (10) - 1.6%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (22) - 3.5%
Мені байдуже (20) - 3.2%