На Волинь привезли оригінали творів Лесі Українки

На Волинь привезли оригінали творів Лесі Українки

Сенсацією стала нова виставка, яку відкрили 22 лютого в Музеї Лесі Українки, що діє у Волинському національному університеті.

Напередодні 150-річного ювілею видатної письменниці, літературного критика, перекладачки Лариси Косач, яка відома під псевдонім Леся Українка, вперше на Волині можна було оглянути її автографи, повідомляє Monitor Wołyński.

Завдяки співпраці ВНУ імені Лесі Українки з Інститутом літератури Тараса Шевченка Національної академії наук України вдалося одержати для тимчасового безплатного експонування оригінали архівних джерел, які вперше разом потрапили до Луцька. Подібні безцінні раритети не прийнято вивозити за межі Києва, однак цьогоріч зробили виняток у зв’язку із ювілеєм. Ідеться про написану в 1910 р. в Єгипті драматичну поему «Бояриня», створену в 1911 р. у Грузії, віршовану п’єсу в трьох діях «Лісова пісня», прозовий твір Лесі Українки «Місто смутку» та статтю письменниці про Володимира Винниченка.

Окрім оригінальних творів, присутні ознайомилися із двома листами. Один належить літературознавцю Борису Якубському, який він надіслав чоловіку Лесі Українки Клименту Квітці, а другий написав сам Климент Квітка і надіслав мамі славетної ювілярки – письменниці Олені Пчілці.

Виставку відкрив ректор Волинського національного університету імені Лесі Українки Анатолій Цьось. На жаль, не зміг прибути до Луцька співорганізатор події, академік, директор Інституту літератури Тараса Шевченка НАН України Микола Жулинський. Однак він подарував Музею Лесі Українки із власної колекції рідкісне еміграційне прижиттєве видання, першу драму видатної волинянки «Блакитна троянда».

На виставці були присутні представники міської та обласної влади. Нову експозицію, підготовлену працівниками університету, під назвою «Історія з історіями, або Повне зібрання творів Лесі Українки» представили директорка музею Тетяна Данилюк-Терещук та завідувач кафедри теорії літератури та зарубіжної літератури, професор Сергій Романов.

Ювілейні заходи продовжаться іншими, не менш важливими подіями. Це і виставки, і покази творів Лесі Українки, і конкурси, і конференції, і урочиста академія. Працівники кафедри української літератури ВНУ та кафедри україністики Варшавського університету проведуть міжнародну наукову конференцію. А вже 1 березня відбудеться презентація повного академічного зібрання творів Лесі Українки в 14 томах. Підготовку творів здійснили науковці волинського університету в співпраці з найкращими лесезнавцями України.

Анна АРТЮХ.
Фото із сайту Monitor Wołyński.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (68) - 86.1%
Пізно (3) - 3.8%
Яка різниця? (2) - 2.5%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (1) - 1.3%
Мені байдуже (4) - 5.1%