В урочищі Чебені проведели заходи щодо запобігання незаконному рибальству

В урочищі Чебені проведели заходи щодо запобігання незаконному рибальству

Державні інспектори Волинського рибоохоронного патруля продовжують здійснювати природоохоронні заходи на водоймах Волинської області. Так, з 20 по 21 лютого проведено рибоохоронні рейди на заплаві р. Стир в урочищі Чебені Рожищенської ТГ Луцького району.

Про це інформує Волинський Рибоохоронний Патруль.

Оскільки в вихідні на водоймі зібралось чимало рибалок, зокрема 20 лютого близько 300 рибалок, наступного дня 270, рибоохоронці здійснювали превентивні заходи для запобігання порушенням. З рибалками провели профілактичні бесіди, нагадали про заборону на лов риби у зимувальних ямах та закликали дотримуватись Правил рибальства і техніки безпеки на льоду. При опитуванні любителів-рибалок було встановлено, що на риболовлю на Чебені приїздять з Горохівської ТГ, Володимир-Волинської ТГ, з міста Луцьк та з інших громад Волинської області. 

Рибалкам нагадали, що любительський лов риби в зимовий період дозволяється зимовими вудками із блешнею вертикального блешніння з гачком, не більше №10, мормишкою, наживною і живцевою снастями. Загальна кількість гачків на водоймах загального користування не повинна перевищувати п’ять на рибалку, а на водоймах, де впроваджено платне рибальство – не більше десяти на одну особу. Нагадуємо, що п.4.7 Правил рибальства передбачає, що застосування   живої  насадки  -  живця  на  рибальських снастях дозволяється із числа тих видів риб,  які не перелічені  в додатку правил.

Під час рибоохоронної роботи не було виявлено перевищення добової норми вилову рибалками (понад 3 кг) або грубих порушень. В ході роботи викрито два порушення правил рибальства на зимувальній ямі. На осіб оформлено протоколи про адміністративні правопорушення за ч. 3 ст. 85 КУпАП. Також з чоловіками проведено масово-роз’яснювальну роботу щодо відповідальності за порушення рибальства у зимовий період. 

Волинський рибоохоронний патруль закликає громадян бути обережними на льоду. Також нагадуємо, що в Управлінні Держрибагентства у Волинській області функціонує телефонна «гаряча лінія»: (067) 360 78 40. Про порушення правил рибальства та порядку придбання чи збуту риби прохання повідомляти за вказаним номером телефону.

Довідкова інформація
З першого листопада 2020 року на водоймах Волині триває осінньо-зимова заборона на лов водних біоресурсів у зимувальних ямах. Триватиме вона до початку весняно - літньої заборони на період нересту водних біоресурсів 2021 року. А з 1 грудня 2020 р. заборонено вилов раків у річках та водоймах Волинської області. Дана заборона триватиме до 31 березня.

Анна АРТЮХ.
Фото із фейсбук-сторінки Рибпатруля.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (168) - 88.4%
Пізно (5) - 2.6%
Яка різниця? (4) - 2.1%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (7) - 3.7%
Мені байдуже (5) - 2.6%