У Волинському краєзнавчому музеї представили «скарби» Лесиного життя

У Волинському краєзнавчому музеї представили «скарби» Лесиного життя

У Луцьку стартувала виставка «Я тут, я завжди тут, я все з тобою…», присвячена 150-річчю від дня народження Лесі Українки.

Про це повідомляють у Волинській ОДА.

Уперше відвідувачам представили предмети, які зазвичай не експонуються, або ж виставляються для огляду один раз на кільканадцять років – неоціненні раритети, рукописні листи Лариси Петрівни Косач, фотографії із сімейних альбомів родини Косачів тощо.

Безумовною родзинкою сьогоднішньої виставки є рукописні листи Лесі Українки, які вона писала до Віри Крижанівської-Тучапської з Мінська (1901 р.), де вона доглядала помираючого друга Сергія Мержинського.

Окрасою сьогоднішньої виставки є витинанки волинської майстрині Олесі Іщук на тему творів Лесі Українки.

«Тема Лесі Українки надзвичайно важлива для Волинського краєзнавчого музею, адже і в нашому музеї, і в музеї у Колодяжному представлена потужна виставкова база, яка збиралася не одне десятиліття, – розповіла директор краєзнавчого музею Оксана Важатко. – Ми  намагалися зробити усе можливе, щоб Леся Українка зазвучала по-новому, щоб її постать зацікавила якомога більшу кількість охочий пізнати її творчість».

Оскільки головною аудиторією музею є студенти  та учні, музейники створили такий простір, який безумовно зацікавить сучасну молодь.

Усі експонати виставки мають QR-коди, з допомогою яких можна отримати додаткову інформацію. Окрім цього, в музеї створений куточок де можна ознайомитися із творами Лесі Українки, погортати сторінки її збірок.

Участь у відкритті виставки взяли й представники влади – заступник голови облдержадміністрації Анатолій Костик, заступник голови обласної ради Григорій Пустовіт та заступниця Луцького міського голови Ірина Чебелюк.

Вітаючи присутніх поціновувачів Лесиної творчості, Анатолій Костик наголосив на важливості постаті Лесі Українки для кожного волинянина.

«Ми повинні пишатися тим, що є земляками такої величної постаті української культурної історії. Лесю Українку ми завжди пов’язуємо з патріотизмом та любов’ю до рідного краю, з усвідомленням своєї сутності та приналежності до української нації, – зазначив Анатолій Костик. – Цілий тиждень на Волині проходитимуть культурно-просвітницькі заходи з нагоди відзначення ювілею великої поетеси. Сподіваюся, що ми зуміємо гідно відзначити 150-річчя від дня народження Лесі Українки.

На завершення презентації виставки усі присутні мали унікальну можливість послухати виступи учасників зразкової театральної студії «Бешкетники» Палацу культури міста Луцька, які читали зразки епістолярної спадщини Лесі Українки, а також  студентів факультету філології та журналістики ВНУ ім. Лесі Українки, які  декламували її поезію.

Анна АРТЮХ.
Фото з відкритих джерел.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (169) - 88%
Пізно (5) - 2.6%
Яка різниця? (4) - 2.1%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (8) - 4.2%
Мені байдуже (5) - 2.6%