Архів. 24.02.2021 р.

Архів. 24.02.2021 р.


Про що повідомляли місцеві газети. Або мусили замовчувати...

40 років тому

Цілина і партія

«Цими днями на екранах Центрального телебачення демонструвався документальний телефільм за книгою Л. І. Брєжнєва «Цілина». Редакція отримала відгуки на цю кіноепопею. «Не вистачало техніки, досвіду, врешті, елементарних умов для життя. Заметілі, снігові бурани, піщані бурі… Але радянські люди справилися з відповідальним завданням нашої партії», – написав С. Ткачук, секретар комсомольської організації заводу «Рожищеферммаш».

(«Молодий ленінець», 1981 р.).

На фото з архіву: обов’язкова для читання в СССР трилогія Генсека ЦК КПСС Леоніда Брєжнєва «Малая зємля», «Возрождєніє» і «Целіна», яку насправді написав журналіст газети «Правда» Алєксандр Мурзін.


30 років тому

Гра в «болвана»

«Гострим був виступ Леоніда Гочачка, директора Шахти №2 «Нововолинська», на пленумі обкому КПУ: «Їхав сюди з обуренням… Хто грає в старий польський преферанс, той знає, що там тримають «болвана» про запас. Якщо виникає якась ситуація, то його пускають у хід, адже «болван» грає в будь-яких випадках. Так і з підготовкою цього пленуму. Про порядок денний ми не знали. Хіба я можу осмислити стільки цифр за 20 хв. перед початком? Потрібна моя думка? Мабуть, ні. Бо відпрацьовано так, що я повинен тільки підняти руку «за» і промовчати».

(«Андрій Бондарчук. «Хроніка волинського «камікадзе», 2012 р.).


20 років тому

Вовча помста

«Цю історію розказав лісник Петро Іванович із Гончого Броду на Ковельщині. Виростив він собі доброго помічника – вовокадава Лайму. І якось у лісі пес знайшов вовче лігво і задушив ще сліпих шістьох вовченят, акуратно поскладавши одне біля одного…  Минуло кілька місяців. Лайма саме привела маленьких песиків, але таки пішла з господарем до лісу. А коли повернулися додому, то лісник очам не повірив: біля буди лежали акуратно складені задушені вовчицею собаченята…».

(«Досвітня зоря», 2001 р.).


10 років тому

«Тюлькін флот»

«Від колись потужного Стир-Горинського річкового пароплавства залишилися лише іржаві плавзасоби біля мосту по вул. Шевченка через річку Стир та на папері – ТзОВ «Волинський річковий порт» у м. Луцьку. Агонія розпочалася ще в 1993 р., коли було на металобрухто продано за безцінь майже весь «Тюлькін флот», торік згорів катер «Перепел», і залишилися тільки невеличкий буксир та напівбаржа ПМ-17… Здеградували й усі інші порти, звідки раніше можна було дістатися навіть до білоруського м. Пінська!».

(«Волинська газета». 2011 р.).

Підготував

Сергій ШРАМЧУК.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (503) - 88.4%
Пізно (18) - 3.2%
Яка різниця? (9) - 1.6%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (20) - 3.5%
Мені байдуже (17) - 3%