На Волині відзначають 150-річчя від дня народження Лесі Українки

На Волині відзначають 150-річчя від дня народження Лесі Українки

У Державному історико-культурному заповіднику в місті Луцьку відбулася презентація оновленої «Лесиної вітальні» та ілюстрованого путівника «Луцьк родини Косачів». Захід відбувся сьогодні, 24 лютого 2021 року, напередодні дня народження великої поетеси.

Про це повідомляють у Волинській ОДА.

З нагоди ювілею працівники державного історико-культурного заповідника оновили експозицію «Лесина вітальня», яка не оновлювалася з 2007 року.

Організатори музейної експозиції «Лесина вітальня» через предмети побуту тодішньої шляхетської родини, копії рукописів, фотографії, історичні пам’ятки намагаються показати, як жила Леся Українка, якою вона була, та яким вона бачила наше місто.

До експозиції музею додані нові фотографії, які знайомлять з оточенням родини Лесі Українки, та показують як тодішні часи перегукуються із сьогоденням.

Завітала на презентацію й заступниця голови облдержадміністрації Людмила Тимощук.

«Леся Українка – мужня та сильна жінка, яка з дитинства відчула фізичну біль. Але це не заважало їй бути інтелігентною та освіченою, – наголосила під час свого вітального слова заступниця голови ОДА. – Знаючи десяток мов, Леся розмовляла українською. Виховання в поліській глибинці дало їй сили вистояти та з гідністю прийняти всі життєві випробування. І, мабуть,  написання «Лісової пісні» на чужині – це свого роду тяга до Волині, де вона відчувала себе щасливою та радісною».

Також Людмила Тимощук передала учасникам презентації найщиріші вітання від голови облдержадміністрації Юрія Погуляйка.

«Слабка, але водночас сильна жінка довела всьому світу, що й у складні часи можна бути патріотом та справжнім українцем, – додала на завершення Людмила Тимощук. – Наш теперішній обов’язок зберегти та передати нащадкам величну сторінку історії мужності, витримки та сили духу. Оновлена «Лесина вітальня» є доказом того, що ми маємо, що передати прийдешнім поколінням».

Також під час сьогоднішньої зустрічі директор Державного історико-культурного заповідника в Луцьку Павло Рудецький презентував ілюстрований путівник «Луцьк родини Косачів», надрукований за сприяння Волинської обласної державної адміністрації та Волинської обласної ради.

Анна АРТЮХ.
Фото із фейсбук-сторінки Волинської ОДА.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (169) - 88%
Пізно (5) - 2.6%
Яка різниця? (4) - 2.1%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (8) - 4.2%
Мені байдуже (5) - 2.6%