Студентські прем’єри

Студентські прем’єри

Інсценізація казки «Біда навчить»

У бібліотеці вищого навчального закладу «Луцький педагогічний коледж» Волинської обласної ради до 150-річчя Лесі Українки інсценізували казку видатної землячки «Біда навчить».

– У нашому виші проходять різноманітні заходи, присвячені цій даті, – наголосила завідувачка бібліотеки Людмила Цюриць. – Ми ж підготували лялькову виставу у постановці студентів 21 групи дошкільного відділу.

Цю казку Леся Українка написала восени 1890 року в Луцьку, а вперше вона була опублікована у 23-му номері львівського журналу «Дзвінок» за 1891 рік. В основу казки покладено давнє українське народне прислів’я про те, що мудрим ніхто не народжується, мудрість приходить із досвідом.

Сценарій виставиза мотивами казки створили бібліотечні працівники, а зіграли її студенти 21 групи дошкільного виховання, музичний супровід забезпечили викладачі музичного відділу Лілія Завірюхата Олена Білозерова.Ролі Горобця, Товариша Горобця, Курки, Зозулі, Бузька, Гави, Сови, Сороки, Крука блискуче зіграли Анастасія Грищук, Катерина Величко, Ангеліна Базюкевич, Тетяна Марчук, Катерина Власюк, Вікторія Савчук, Альона Опалько, Марія Панасюк, Альона Кішман та Віка Скорнякова.

У цьому ювілейному заході взяла участь відома поетеса, заслужений вчитель України, викладач коледжу Ніна Горик. Вона розповіла про життєвий шлях та творчість видатної землячки, наголосила на її державотворчій місії для України, закликала до вивчення творів геніальної української поетеси.

Попри юність авторки (а на момент публікації Ларисі Косач виповнилося лише 20 літ), у цьому простому, на перший погляд, творі Леся Українка впевнено демонструє свій неординарний письменницький талант, казкарка говорить із дітьми про важливі речі, ненав’язливо вчить малят намагатися самостійно вирішувати власні проблеми, переконливо показує, як наполеглива праця змінює життя на краще.

Історія про горобчика, завзятого до бійки, нерозважливого та легковажного, що так хотів швидко навчитися розуму від старших птахів, але лише зимові холодні та голодні дні його спонукали до мудрості, прислужилася багатьом поколінням українських дітей та й дорослих.

Першим звернувся до казки «Біда навчить» видатний український графік і живописець Валентин Литвиненко, присвятивши серію графічних творів 90-річчю від дня народження поетеси. Книжка з його ілюстраціями вийшла вперше у дитячому видавництві художньої літератури 1962 року; 1983-го видання повторила «Веселка», а у 2016 році (художник Є. Рудюк) казка побачила світ у молодому Луцькому видавництві «Сни Старого Дуба».

Казка Лесі Українки «Біда навчить» увійшла до шкільної програми, за її мотивами був створений мультфільм та вистава.

Цей творчий захід пройшов за участі бібліотекарів, кафедри словесних дисциплін, студентів відділу дошкільного виховання та викладачів музичного відділу.

Леся СИДОРУК.

Фото Людмили ЦЮРИЦЬ.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (168) - 88.4%
Пізно (5) - 2.6%
Яка різниця? (4) - 2.1%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (7) - 3.7%
Мені байдуже (5) - 2.6%