Історія Всеукраїнських зльотів

Історія Всеукраїнських зльотів

Новітня історія всеукраїнських зльотів учнівських лісництв пишеться з 2007 р. Саме тоді, щоб залучити молодь до реалізації Державної програми «Ліси України на 2002-2015 рр.», освітяни спільно з Державним комітетом лісового господарства України відновлюють практику всеукраїнських зльотів юних лісівників.

І Всеукраїнський відбувся у вересні 2007-го на базі Національного еколого-натуралістичного центру. Сумщину на ньому представляли вихованці «Паростка». Юні лісівники не лише представляли результати спільної роботи, а й узяли участь у практикумі з інноваційних технологій лісорозведення, конкурсі-грі «Лісовий лабіринт», створили на території Національного еколого-натуралістичного центру арт-галявину «Млин», висадили біля неї ялинки. За результатами роботи «Паросток» визнали найкращим учнівським лісництвом 2007 р. й відзначили перехідним «деревом життя». Саме тому, 25-29 вересня 2008 р. ІІ Всеукраїнський зліт юних лісівників відбувся на Сумщині (2008-го Державний комітет лісового господарства України, підбивши підсумки Всеукраїнського конкурсу на краще учнівське лісництво, І місце та приз – відеокамеру – вручив Сумському учнівському лісництву «Паросток»).

Із 29 вересня по 1 жовтня 2009 р. на базі Рівненського обласного еколого-натуралістичного центру відбувся ІІІ Всеукраїнський. Сюди з’їхалося понад 120 учасників: члени учнівських лісництв, представники базових лісогосподарств, керівники шкільних лісництв з усіх областей нашої держави. Програма зльоту передбачала виставку-презентацію учнівських лісництв, практикум на базі Клесівського лісництва Сарненського р-ну, зустріч з інженером лісового господарства О. Ф. Вороном та його живим ландшафтним творінням «Український Версаль». Ні один ботанічний сад і дендропарк України не мають такої кількості, такого розмаїття зразків зеленої архітектури. Олексій Федорович чаклував над його створенням та вдосконаленням понад 20 років. Тут, у Клесівському лісництві, він зібрав різноманітні лісові породи з багатьох куточків земної кулі (туя західна – з Північної Америки, ялина канадська конічна – з Канади, бересклет японський і туєвик японський – з Японії, ялівець віргінський – із США)... Створений ним живопліт, що стрижеться, сягнув понад 1600 м, а каскад ставків і озерець – більше 11 га. На території дендропарку створено «Острів любові», декоративна гірка з оглядовим майданчиком і національним гербом, «Міст кохання, дружби і єднання», ворота до «Райського куточка» з вартовими лисицею і диким кабаном, композиції з дерев'яних скульптур: пращурівський поліський бір, бригада лісорубів, русалка, «Лісова пісня» – Лукаш і Мавка, павільйон «Капітанський місток», чорні лелеки, поліські грибки боровички й інше.

2010-го ІV Всеукраїнський зліт учнівських лісництв відбувся у Чернівцях.

З 17 по 20 травня 2011 р. на Кіровоградщині проходив V Всеукраїнський зліт учнівських лісництв. У ньому взяли участь  сімдесят п’ять юних лісівників із двадцяти чотирьох областей України. Волинь представляли члени Колківського та Губинського учнівських лісництв Ірина Літвінчук, Наталя Маркевич та Ольга Скакун на чолі з провідним методистом Волинського обласного еколого-натуралістичного центру Валентиною Юхимчук. Вони презентували роботу учнівських лісництв, захистили науково-дослідницьку роботу, підготували цікаву виставку про досягнення юних лісівників своєї області, взяли активну участь в індивідуальних змаганнях-естафеті «Лісові кілометри». Волинські школярі зуміли підкорити серця членів журі неординарним підходом до лісівничої справи,  високим рівнем знань та неабиякими досягненнями на лісівничому поприщі. У підсумку вони вибороли для Волині срібло (щоправда, розділивши його з командами Чернівецької, Чернігівської та Рівненської областей), пропустили вперед лише господарів зльоту та івано-франківських ровесників, які відповідно завоювали перше місце та гран-прі.

З 4 по 7 вересня 2012 р. на Івано-Франківщині в смт Делятин Надвірнянського району відбувся VІ всеукраїнський зліт команд учнівських лісництв загальноосвітніх та позашкільних начальних закладів. У ньому взяли участь команди юних лісівників із 23 областей України. Гран-прі завоювали юні лісівники Київщини у складі вихованців Дорогинського учнівського лісництва Фастівського та Пилиповицького учнівського лісництва Бородянського р-нів. І місце виборола команда Івано-Франківщини, ІІ  – посіли команди Волинської та Миколаївської областей, ІІІ  – у команд Луганської, Рівненської та Херсонської областей.

З 19 по 22 вересня 2013 р. на Київщині у м. Біла Церква відбувся VІІ Всеукраїнський зліт команд учнівських лісництв загальноосвітніх та позашкільних начальних закладів. Участь у зльоті взяли  25 команд юних лісівників з усіх регіонів України.  Команда Волині у складі вихованки Цуманського учнівського лісництва Ківерцівського р-ну Ніни Бацмай, членів Маневицького учнівського лісництва Михайла Божедая і Юлії Шпанчук виборола найвищу нагороду – гран-прі. Тож VІІІ Всеукраїнський зліт команд учнівських лісництв проходив у Луцьку.

Учнівські лісництва України

Журнал «ЕКОЛОГIЯ» (№33 (609), листопад 2009 р.) пише про «понад 300 учнівських лісництв», зокрема у Рівненській – 41, Івано-Франківській – 38, Чернівецькій – 34, Львівській – 30, Житомирській обл. – 28. 25 травня 2011 р. у Кіровограді на  V Всеукраїнському зльоті озвучили цифру – 521 шкільне лісництво. У них лісової справи тоді навчалося 13300 дітей (на Кіровоградщині у 30 шкільних лісництвах займалося 750 дітей, через рік ці цифри відповідно зростуть до 31 і 815). Скільки зараз учнівських лісництв? Виступаючи на відкритті VІІІ Всеукраїнського, завідувач відділу сільського господарства НЕНЦ Микола Пінчук озвучив цифру понад 550.

Учнівські лісництва Волині

Перші лісництва тут було створено ще 1967-го – Цуманське Ківерцівського та Губинське Локачинського р-нів, у 1993 р. більшість учнівських об’єднань відновили свою діяльність. До 2003-го в області їх працювало 16. Із року в рік збільшується мережа шкільних лісництв. Сьогодні на Волині налічується 43 учнівських лісництв та ланок юних лісівників, що охоплюють 1200 школярів. Серед кращих – Губинське Локачинського (керівник Скакун Сергій Павлович), Цуманське Ківерцівського (керівник Томчук Валентина Іванівна), Колківське Маневицького (керівник Ткаченко Василь Вікторович), Боголюбське Луцького (Суханова Віра Віталіївна), Устилузьке Володимир-Волинського (Гукало Руслана Абзутдинівна), Кортеліське Ратнівського (Дордюк Святослав Васильович), Шацьке Шацького р-нів (керівник Михальчук Валерій Михайлович)та інші. Координує роботу учнівських лісництв Волинський еколого-натуралістичний центр. Суттєву підтримку майбутнім лісівникам надає обласне управління лісового та мисливського господарства та його держлісгоспи.

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (612) - 86.1%
Пізно (26) - 3.7%
Яка різниця? (14) - 2%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.4%
Мені байдуже (30) - 4.2%