«Український орнамент від родини Косачів»

«Український орнамент від родини Косачів»

З нагоди 150-річчя від дня народження нашої славетної землячки Лесі Українки у Ковелі представлено персональну  колекцію вишитих творів місцевої майстрині Тетяни Ведмедюк «Український орнамент від родини Косачів». Більше сотні різноманітних робіт можна оглянути у виставковій залі культурно-просвітницького центру. Серед них - сорочки, дизайнерські сукні та верхній одяг, рушнички, скатертини, серветки.  Про це повідомили на сайті Ковельської міської ради.

Жінка відроджує візерунки столітньої давнини та вдихає нове життя в ті техніки, які з плином часу призабулись. Багато виробів створені за схемами та техніками української вишивки, які збирали Олена Пчілка та її донька Ольга Косач-Кривинюк.

Оригінальною  є колекція  картин «Українські народні узори», що створені за схемами, які були зібрані Ольгою Косач-Кривинюк. Молодша сестра Лесі Українки досконало володіла техніками вишивання. Вона змальовувала народні орнаменти та сама створювала чудові вишиванки. В представленій колекції картин відтворені такі старовинні схеми та техніки: настилування (лиштва), вирізування, мережка через чесницю з настилом і прутиком, шов «голка назад», шов «ретязь», солов’їні вічка, одинарний прутик, набирування, зерновий вивід.

Про вишивку, творчість Лесі Українки, її життя, родину Косачів і як це переплітається з візерунками майстрині на відкритті виставки говорила її донька Мар’яна. Цю ж тему продовжили лесезнавці з Колодяжного – Любов Мержвинська та заслужений працівник культури України Віра Комзюк

З відкриттям виставки Тетяну Ведмедюк привітав міський голова Ігор Чайка: «Я в захваті від Вашої творчості. Гордість проймає, що такі талановиті люди мешкають у нашому місті. Ви майстерно популяризуєте історію, мистецтво нашого краю, за що Вам велика вдячність  і шана».

«Вишукано, розкішно, колоритно.  У Тетяни елементи давніх орнаментів отримують друге життя. Вони трансформуються у сучасні і найархаїчніші шви перегукуються з сьогоденням» , - своїми думками поділилась  директор історичного музею Маргарита Матвійчук.

У залі діє фотозона, де можна зробити гарні світлини з копією рушника Ізидори, оригінал якого є в Колодяжненському літературно-меморіальному музеї. 

 Наш кор.
Фото з сайту Ковельської міської ради.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (477) - 88.5%
Пізно (16) - 3%
Яка різниця? (8) - 1.5%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (20) - 3.7%
Мені байдуже (16) - 3%