У Луцьку презентували повне зібрання творів Лесі Українки

У Луцьку презентували повне зібрання творів Лесі Українки

У Луцьку презентували 14 томів текстів Лесі Українки. Книги видали до 150-ї річниці від дня народження письменниці. 

Презентація відбулася у понеділок, 1 березня у стінах Волинського національного університету імені Лесі Українки. Раніше книги презентували у столиці, пише ІА "Конкурент". 

Повне академічне зібрання творів опрацювали науковці ВНУ. Презентацію розпочали зі слів проректора Юрія Громика. Він розповів, що це вже шоста спроба українців видати всю Лесю Українку. Востаннє схоже видання підготували у 70-х роках минулого століття. Однак, до нього увійшли не всі тексти, примітки були ідеологізованими, а деякі твори – суттєво скороченими.

Нове видання містить всі, знайдені на сьогодні тексти письменниці. Окрім того, науковці відновили фрагменти і матеріали, вилучені цензурою в попередніх виданнях. Кожна книга має розлогі коментарі, які допоможуть читачеві краще розуміти контекст. 

Це найповніше видання творів Лесі Українки. Йому передували десятиліття наукових досліджень. За неповний рік науковці ВНУ зібрали, опрацювали та упорядкували тексти письменниці. До них підготували відповідні примітки та ілюстративні матеріали. 

Томи поділені тематично і хронологічно. Перші чотири містять драматургію, п'ятий - поезію, шостий - прозу, сьомий том складає літературна критика і публіцистика Лесі Українки. До восьмого тому увійшли переклади авторства письменниці. Зокрема, вперше було встановлено, що деякі з цих текстів переклала Леся. Дев'ятий том містить записи фольклору, які Леся Українка робила під час своїх експедицій. Десятий том включає підручник "Стародавня історія". Останні чотири томи - це епістолярна спадщина Лесі Українки.

Це найповніше видання творів відомої письменниці. Його підготували державним коштом на замовлення Українського інституту книги. Наклад видання склав 1500 примірників. 

В університеті висловили сподівання, що невдовзі кожен охочий зможе і собі придбати всі томи. 

Анна АРТЮХ.
Фото із сайту ІА "Конкурент".

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (169) - 88%
Пізно (5) - 2.6%
Яка різниця? (4) - 2.1%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (8) - 4.2%
Мені байдуже (5) - 2.6%