Робота – не «на папері»!

Робота – не «на папері»!

Глава держави створює Конгрес місцевих та регіональних влад. На нараді в столиці побували представники Волині, насамперед – голова облради Григорій Недопад і голова облдержадміністрації Юрій Погуляйко. 

При Президентові України Володимирові Зеленському створюється  консультативно-дорадчий орган, який отримав назву «Конгрес місцевих та регіональних влад». Із цієї нагоди Гарант Конституції 25 лютого ц. р. у м. Києві провів за участі Голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова, Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля, інших урядовців, а також керівників органів державної влади та самоврядування, представницьке засідання. 
Першим завданням конгресу визначено розробку Муніципального кодексу України, який має сприяти встановленню якісно нових відносин між центральною та місцевою владою.
«Відносини між центром та громадами мають стати абсолютно новими, я б сказав – якісно новими. Вони повинні бути конструктивними, прозорими та дієвими. Задля цього ми створюємо Конгрес місцевих та регіональних влад при Президентові України. Він стане майданчиком для діалогу та рішень», – сказав Глава держави під час виступу на засіданні Ради розвитку громад та територій у межах Всеукраїнського форуму «Україна 30».
Президент зазначив, що у Конгресу місцевих та регіональних влад буде свій постійно діючий офіс, і його робота має бути максимально ефективною, а не лише «на папері».
Першим глобальним питанням, на якому слід зосередитись новому органу, має стати підготовка Муніципального кодексу України.
«Є різні бачення, різні моделі цього документа. Думаю, що вам вдасться розробити кодекс, який сприятиме не лише розвитку окремих регіонів, але й зміцненню унітарної, неподільної України», – деталізувала пресслужба Президента України.Володимир Зеленський вважає, що центральна та місцева влада – не конкуренти й не суперники, а партнери та одна команда, і це потрібно усвідомити.
«Коли Україна буде сильною, квітучою, нарешті мирною – ми всі переможемо. Якщо ні – ми всі, насамперед, ми з вами, точно програємо. Тож давайте взаємодіяти, давайте слухати, давайте говорити, чути й допомагати один одному, працювати з думкою не про наступні вибори, а про наступні покоління українців», – закликав Глава держави.
Прем’єр-міністр Денис Шмигаль зазначив, що реформа адміністративно-територіального устрою – це не лише про додаткові можливості, а й про відповідальність за організацію власного добробуту на місцях:
«Надані в результаті реформи фінансові та управлінські можливості дозволили громадам успішно реалізувати місцеві ініціативи, і все більше громад продовжують розкривати власний потенціал. Тепер у межах децентралізації необхідно посилити взаємодію між органами державної влади та місцевим самоврядуванням», – сказав голова уряду.
Під час предметного діалогу отримали можливість висловитися й інші учасники засідання.А згодом голова облради Григорій Недопад так оцінив хід та результати засідання:
«Захід забезпечив пряму дискусію і взаємодію голів обласних та місцевих громад. Обговорили наступний етап реформи децентралізації, а саме – процедуру ліквідації районних держадміністрацій та необхідність внесення змін до Конституції України у  частині організації співпраці органів центральної та місцевих рад».
Учасники заслухали виступи голів новоутворених українських громад і переконалися, що ОТГ Волині рухаються у вірному напрямку, зокрема – щодо залучення європейських інвестицій на втілення міжнародних проектів та поліпшення інфраструктури.
«І хоча реформа децентралізації поставила перед нами нові виклики та проблеми, вона відкрила і якісно новий шлях для змін і для більш швидкого розвитку громад. Співпраця місцевих і центральної рад також відбуватиметься за новими правилами, тому подібні заходи необхідні для побудови ефективної співпраці», – сказав Григорій Недопад.
Відтак, уже наступного дня він провів в обласній раді Координаційну раду за участі голів територіальних громад Волині, щоб спільно вирішувати наболілі питання області.

Наш кор. 

На фото пресслужби Президента України та з відкритих джерел: виступ Володимир Зеленського; учасники велелюдного засідання; Луцький міський голова Ігор Поліщук, голова облради Григорій Недопад і голова облдержадміністрації Юрій Погуляйко у м. Києві під час роботи Ради розвитку громад та територій.  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (543) - 87.9%
Пізно (21) - 3.4%
Яка різниця? (10) - 1.6%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (21) - 3.4%
Мені байдуже (20) - 3.2%