...І відро золота!

...І відро золота!

Нечисті на руку українські дипломати через волинський пункт пропуску «Ягодин» намагалися вивезти в Польщу сигарети, валюту і майже 16 кг золота! А в цей час польська сторона продовжує переговори про легальну співпрацю…

Контррозвідники Служби безпеки України 28 лютого ц. р. викрили і припинили протиправну діяльність діючих та колишніх посадовців МЗС України на МАПП «Ягодин-Дорохуск». 
Пресслужба СБУ деталізувала:
«Чиновники використовували офіційні документи зовнішньополітичного відомства для перевезення дипломатичної пошти та контрабанди підакцизних товарів.  Оперативники спецслужби задокументували, що учасники оборудки переміщували через державний кордон України валюту, золото та підакцизні тютюнові вироби. Усе це – за використання дипломатичних привілеїв та імунітетів. Зокрема, на митному посту «Ягодин» Волинської митниці контррозвідники СБУ, спільно із слідчими ДБР, затримали вантажний транспортний засіб із дипломатичними номерними знаками». Зрозуміло, що для того, аби оглянути бус, правоохоронцям треба було мати неспростовні підозри щодо контрабанди. І вони були: в салоні автомобіля посадовці МЗС України намагалися перевезти до Європейського Союзу цілий скарб: тютюнові вироби у кількості 8 тис. 826 блоків на 1,5 млн грн. за цінами «чорного ринку», 140 тис. доларів США, 67 тис.  200 євро, 11,6 тис. польських злотих та майже 16 кг виробів із золота, орієнтованою вартістю 15 млн грн!
Тобто, за Буг везли не лише цілі пакунки з тютюновими виробами та валютою, але й фактично велике відро, по вінця заповнене золотом!
Припинення протиправної діяльності здійснювалося спільно з Територіальним управлінням ДБР, розташованим у м. Львові, під процесуальним керівництвом Спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері Західного регіону. «Вчора двох співробітників Посольства України в Польщі спіймали «на гарячому» – їх затримали на кордоні під час спроби вивезти на службовому авто з України в Польщу велику кількість валюти, золота та контрабандних цигарок. Випадок для МЗС кричущий. Переконаний, важливо виносити такі випадки назовні, робити їх публічними», – буквально наступного дня відреагував міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.
Він наголосив, що за його каденції на посаді очільника МЗС не буде замовчувати такі ганебні випадки і тим більше – покривати їхніх фігурантів. Тому обох співробітників негайно відкликано з довгострокового закордонного відрядження. Їхня робота в посольстві завершилася. Проти обох співробітників розпочали дисциплінарне розслідування щодо виявлених фактів. 
«Розслідування буде ретельне і швидке. Звісно, презумпцію невинуватості ніхто не відміняв. Але за результатами розслідування я буду готовий ухвалювати будь-які рішення.», – пообіцяв Дмитро Кулеба.
Слід нагадати, що очолює дипмісію України в Варшаві Надзвичайний і Повноважний Посол України в РП Андрій Дещиця, уродженець с. Спасів на Львівщині та випускник Львівського держуніверситету імені Івана Франка. Андрій дещиця став відомим після того, як, працюючи в центральному апараті МЗС України, публічно підтвердив, що «Путін – х…ло», після чого був направлений на роботу в Польщу.Чи має відношення Надзвичайний і Повноважний Посол до цього скандалу, наразі невідомо, адже тривають оперативно-слідчі дії у межах кримінального провадження.  Але факт, що інформацію про контрабанду результативно перевірили співробітники саме львівських осередків ДБР та Спецпрокуратури, більш ніж красномовний… Та й таке різноманіття вилученого свідчить, що двоє дипломатів «затарити» так багато готівкової валюти, цигарок і відро з золотом не могли…
І доки український посол у Варшаві червонів від ганьби, його польський колега в Україні виконав зовсім іншу місію. Бартош Ціхоцкі разом із Генеральним консулом РП у Луцьку Славоміром Місяком зустрівся з Луцьким міським головою Ігорем Поліщуком. 
Раніше на сесії міськради з уст керівника фракції «Свободи» Миколи Федіка пролунала нищівна критика щодо планів святкування 100-річчя створення в м. Луцьку адміністративного центру Волинського воєводства Другої Речі Посполитої, яка існувала в 1921-1939 рр. 
Утім, офіційно повідомлено, що сторони обговорили «питання культурної співпраці, а також можливості реалізації спільного бізнес-форуму».

Роман УСТИМЧУК.

На фото пресслужби Державного бюро розслідувань та відділу інформаційної роботи Луцької міськради: вилучена в МАПП «Ягодин» валюта, цигарки та дорогоцінності; будівля українського посольства в Варшаві, куди прямували горе-контрабандисти; під час зустрічі Ігоря Поліщука, Бартоша Ціхоцькі та інших польських дипломатів у м. Луцьку.


  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (569) - 87.4%
Пізно (23) - 3.5%
Яка різниця? (12) - 1.8%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (23) - 3.5%
Мені байдуже (20) - 3.1%