Фінансова підтримка бізнесу

Фінансова підтримка бізнесу

Цього разу традиційна для останньої п’ятниці кожного місяця прес-конференція обласного Центру зайнятості для масмедійників відбулася  в одному з приміщень луцького РЦ «Промінь».

– Добре, що ми повертаємося до узвиченого ритму життя, – відкрив захід директор обласного Центру зайнятості Роман Романюк, – і тепер маємо можливість для вільного спілкування. Хочу подякувати директору кінокомплексу  Дмитру Грилюку, який на правах господаря приймає нас сьогодні, і вручити йому невеличкий приз.
Слово-відповідь мовив і Дмитро Грилюк. Він подякував Роману В’ячеславовичу за розуміння проблем бізнесу, за отриману допомогу, завдяки якій кінокомлексу вдалося зберегти працівників, та висловив сподівання на взаєморозуміння і в подальшому.
Фінансові механізми підтримки бізнесу задля створення та збереження робочих місць – такий основний лейтмотив заходу, ведучим якого став знову-таки директор обласної Служби зайнятості Роман Романюк. Державна програма підтримки в період карантину задля створення та збереження робочих місць передбачала компенсацію єдиного внеску та оплату праці внутрішньо переміщених осіб, одноразову матеріальну допомогу та з часткового безробіття, а також одноразову виплата допомоги для започаткування підприємницької діяльності. 
Завдяки фінансовій підтримці, яку надавала державна Служба зайнятості, в області вдалося зберегти майже 15 тис. робочих місць, на що витрачено понад 107 млн грн. Середній розмір допомоги з часткового безробіття для роботодавців за найманих працівників становив 3 тис. 650 грн, для фізичних осіб-підприємців – 2 тис. 782 грн. До ТОП-сфер діяльності роботодавців, які отримали допомогу з часткового безробіття, належать роздрібна та оптова торгівля, сфери діяльності кафе та ресторанів, перукарні, СТО, заклади з ремонту побутової техніки, пасажирські перевезення, а також виробництва швейного, взуттєвого та меблевого профілів.– Найважчим для нашої служби виявився період з квітня і включно до вересня, – проінформував присутніх Роман В’ячеславович. – Тоді нам довелося фінансово підтримувати підприємство «Кромберг і Шуберт». Тільки в квітні для 4 тис. 637 працівників виділено 9,7 млн грн. У цілому ця сума за піврічний період склала 18 млн  грн.  
Торік центри зайнятості прийняли рішення про надання допомоги більш як 180 суб’єктам господарювання та 3 тис. 677 найманим працівникам. Одноразова матеріальна допомога для них перевищила 13 млн грн. Нею також скористалися торговельники, будівельники, транспортники, працівники сільського господарства та лісозаготівель та інших ТОП-сфер.
Центрами зайнятості виплачувалася компенсація єдиного внеску за створення нових робочих місць. На жаль, динаміка тут не дуже втішна. Якщо в 2018 р. роботу отримали понад 600 осіб, то в минулому – заледве більше 320. Причину такого спаду зрозуміти не важко: коронавірусна пандемія не обходить боком ні людей, ні виробництва. До створення нових робочих місць активно долучилися оптова та роздрібна торгівля, виробництво, транспорт, сільське господарство, лісозаготівлі та деревообробка, медицина, побутове обслуговування, будівництво та громадське харчування. Сума компенсації в цьому випадку мало не дотягнула до 4 млн грн., а ось для внутрішньо переміщених осіб (на Волині їх 40 осіб) вона всього-на-всього становила 27 тис. грн. Але відповідна програма діятиме і в цьому році.
– Коли ми працюватимемо разом з вами в одному ключі, – підсумував очільник обласного Центру зайнятості, – то разом зробимо більше.

Володимир ПРИХОДЬКО.

На фото Віктора РАЙОВА: Роман Романюк і Дмитро Грилюк; журналісти під час звіту.


  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (581) - 87.1%
Пізно (24) - 3.6%
Яка різниця? (12) - 1.8%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.6%
Мені байдуже (22) - 3.3%