Підкорення бога війни

Підкорення бога війни

Попри значимі для людства події на рідній планеті цей тиждень пройшов під знаком чергового підкорення Марса. Цей успіх Національної аерокосмічної агенції США показує вектор майбутніх пріоритетів землян – освоєння нових планет Сонячної системи.

Марс, названий на честь давньоримського бога війни – четвертий за наближенням до Сонця і сьомий за розмірами та масою, але вдвічі менший, ніж Земля.  Він знаходиться приблизно за 225 млн км від нашої планети. З давніх давен людство, зазираючи в зоряне небо, звертало увагу на нього і через специфічний червонуватий колір, і через постійні роздуми, було чи є життя на Марсі.
І ось розвиток технологій мрії про орбітальні польоти на цю планету стали реальністю. Влітку минулого року з мису Канаверал піднялася в небо потужна ракета з незвичайним вантажем на борту. А тиждень тому NASA таки посадило на планету керований марсохід  «Perseverance» (англ. – незламність, наполегливість). 
Передані з його борту дані про благополучне «примарсення» організатори місії в Хьюстоні зустріли бурхливими оплесками. Адже, крім усіх інших проблем, вдалося вдало вирішити одну з головних: апарат із орбіти навколо планети почав спуск зі швидкістю 20 тис. км/год., а завершив як звичайний земний пішохід.«Головним завдання місії стане пошук на Червоній планеті слідів бактеріального життя та води. Вчені переконані, що якщо на Марсі і було колись життя, то воно існувало 4 млрд років тому», – повідомили в NASA.
Апарат уже передав велику кількість інформації: відео-, фото- та аудіо. Крім цього, він повинен відібрати зразки ґрунту та допомогти доправити їх на Землю. І ці дослідження стануть трампліном для організації майбутніх польотів, у тому числі за участі людей. Цілком можливо, і для створення колоній землян, які будуть освоювати Червону планету…
Це не перше досягнення людства на шляху освоєння Всесвіту. 21 липня 1969 р. американський астронавт Ніл Армстронґ першим із землян ступив на поверхню Місяця, куди він дістався на космічному кораблі «Аполлон-11».
«Один маленький крок для людини, але гігантський стрибок для всього людства», – ця фраза астронавта, який зумів вдало повернутися на Землю, стала крилатою.
Місія тривала 8 діб 3 год. 18 хв. і 35 сек. І хоча досі існують дискусії, чи насправді США зуміли висадити людину на Місяць та повернути її назад, чи все змонтували в телестудії, новітній марсіанський досвід засвідчує, що для науки і техніки навіть неймовірне стає можливим.Власне, крилатою стала і ще одна фраза – «Поїхали!». Її промовив першопроходець Всесвіту – радянський космонавт Юрій Ґаґарін 12 квітня 1961 р., коли ракетоносій «Восход-1» піднімав його до зірок із космодрому Байконур.  Після 108 хв. польоту «космонавт №1» успішно приземлився неподалік м. Енгельс Саратовської обл. у Росії.  Генеральним конструктором і першого штучного супутника Землі, і ракетоносія для Юрія Гагаріна був уродженець м. Житомира Сергій Корольов.
Відтак, серед нині сущих волинян є покоління, яке стало живим свідком, як мінімум, трьох епічних космічних досягнень людства. Щоправда, щоденні буденні клопоти зовсім не сприяють тому, щоб люди над цим особливо замислювалися…

Сергій ШРАМЧУК.

На фото NASA і ТАСС: 22 лютого 2021 р. – марсохід на Червоній планеті; 12 квітня 1961 р. – першовідкривач Всесвіту Юрій Ґаґарін; 21 липня 1969 р. – астронавт Ніл Армстронґ на поверхні Місяця.


  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (579) - 87.1%
Пізно (24) - 3.6%
Яка різниця? (12) - 1.8%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.6%
Мені байдуже (22) - 3.3%