Кому пістолет?

Кому пістолет?

Чому точаться дискусії щодо можливого дозволу всім адекватним громадянам легально купувати, законно зберігати і застосовувати вогнепальну зброю у випадку загрози життю?


Скандал, який вибухнув на початку весни, показав, що дуже часто треба боятися не «людини з рушницею», а того, хто видає дозвіл на придбання зброї. Як офіційно повідомив глава Нацполіції України Олександр Клименко, перевірка, котра тривала понад 6 місяців, встановила майже 9 тис. фактів оформлення необхідного пакету документів для придбання вогнепальної зброї (пістолетів, гвинтівок, карабінів і навіть автоматів для полювання) громадянам, які не мали на це права!

Тому вирішили закрити «до пори, до часу» всі Довільні центри МВС України, провести тотальну перевірку, а вже потім із новими силами, новими кадрами і новими завданнями виписувати дозволи. Але тільки тим, хто на це має право…

І ось тут виникає найбільша дилема: якщо за Конституцією України в нас усі громадяни мають рівні права, то чому одним придбати чи отримати безплатно в подарунок, наприклад, пістолет Макарова можна, а більшості інших – зась?

Вічний міністр Арсен Аваков любить розповідати про свої грандіозні успіхи в боротьбі зі злочинністю, але дуже кривиться, коли журналісти наводять масові факти видачі ним особисто так званої «нагородної зброї» політикам, депутатам, урядовцям, активістам, артистам, спортсменам, «телеведучим» і ще невідь кому. Всього за час його перебування подаровано понад 2 тис. 200 штук, і тільки торік – 254 одиниці.

Підставою для нагородження цивільних осіб зброєю є «особливі заслуги у захисті конституційних прав і свобод людини і громадянина, зразкове виконання службового та громадянського обов'язку, виявлені при цьому честь і доблесть». Пістолети і навіть кулемети отримали такі відомі особи як Арсеній Яценюк, Тетяна Чорновол, Володимир Гройсман, Микола Княжицький, Зорян Шкіряк, Віталій Кличко, Оксана Корчинська, Яна Конотоп і т. д.

Власне, грішать такими подарунками й інші воєнізовані структури держави.

«При цьому швейцарський збройовий проект «Small Arms Survey» оцінив обсяги нелегальної зброї в Україні від 2 до 6 млн одиниць», – зазначають колеги з «Дзеркала тижня».

І саме «чорні стволи» й становлять найбільшу загрозу для правопорядку, бо їхні власники застосовують їх за найменшої потреби. Класичний приклад: озброєні грабіжники вриваються в чужу будівлю, а перелякані домовласники зустрічають їх голіруч… Або цинічні браконьєри, які добивають звірину по лісах, мають на руках, як правило, не обліковані рушниці чи навіть гвинтівки або карабіни…

В усякому випадку, добре, що ця тема почала обговорюватися на серйозному рівні. Особливий респект – народній депутатці України від Маневицького округу №23 Ірині Констанкевич, яка одна з небагатьох, яка поцікавилася думкою пересічних громадян.

Утім, парламентська більшість, яка й так озброєна до зубів, у тому числі й «нагородними стволами», майстерно провалила обидва законопроєкти, законсервувавши проблему «до кращих часів». 

Незважаючи на те, що нардний депутат Ігор Гузь переконував колег дозволити законослухняним громадянам мати право на збройний самозахист...

P. S. Україна – єдина в Європі держава, в якій досі не немає механізму законного продажу та носіння вогнепальної зброї.

Володимир ДАНИЛЮК.

На фото пресслужби Національної поліції України: вилучений у лучанина пістолет із набоями.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (597) - 86.3%
Пізно (24) - 3.5%
Яка різниця? (13) - 1.9%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.5%
Мені байдуже (29) - 4.2%