Президента не підтримали

Президента не підтримали


Парадокс: змін до Конституції Петра Порошенка, за якого проголосувало 54,7% громадян України (9 млн 857 тис. 308 виборців!), 3 липня ц. р. не підтримала Верховна Рада, яка ще в лютому 2014-го повністю контролювалася Віктором Януковичем та перевиборів якої вимагає більшість українського суспільства!

Про основні пропозиції щодо модернізації Основного Закону «Волинська газета» розповіла в статті «Не область, а регіон?», надрукованій 3 липня ц. р. Завершуючи її, автор цілком резонно припустив: «Нововведення до Конституції України, на честь якої недавно відбулися урочистості (а минулий понеділок узагалі був вихідним днем!), здатні вже найближчим часом суттєво змінити наше життя. Але можна не сумніватися: чимало пропозицій буде або видозмінено, або вилучено».

Проте мало хто міг подумати, що новоутворена парламентська більшість замість того, щоб розглянути законотворчу ініціативу Президента Порошенка, зможе лише включити це питання в порядок денний, але аж ніяк не затвердити проект змін до Конституції хоча б у першому читанні!

За таку пропозицію проголосувало 277 нардепів, утрималося – 2, проти – 0, не голосували – 94. Серед парламентарів, які мають певний стосунок до Волині, «за» проголосували Ярослав Федорчук («Батьківщина»), Ігор Палиця, Григорій Смітюх та Юрій Савчук (позафракційні), Євген Мельник («Свобода»), Катерина Ващук, Ігор Єремеєв, Сергій Мартиняк, Степан Івахів (група «Суверенна європейська Україна»), тоді як Адам Мартинюк і Василь Демедюк (фракція КПУ) не голосували. А свободівець Анатолій Вітів виявився відсутнім.

Розуміючи, що законопроект загалом не ідеальний, Петро Порошенко, втім, наголосив:

«Зміни до Конституції – це основна частина мого мирного плану. – Якщо Верховна Рада підтримає проект змін до Конституції, цей день дуже розчарує всіх недоброзичливців нашої країни, одержимих планом федералізації як інструментом розчленування країни. Чи не вперше головним є не перетягування ковдри в трикутнику парламент-президент-уряд, а – навпаки –широке делегування повноважень на місця. Запропонована нами децентралізація звірена з європейським досвідом. Це і є протиотрута проти федералізації, потужна вакцина від неї. Україна була є і буде унітарною державою. Цей принцип залишається непорушним. Ухвалення та імплементації змін до Конституції дає найнадійніший спосіб врегулювання кризи на Донбасі, наближає владу до людей по всій країні. Без цього немає нам із чим їхати на Донбас. Бо лише військовим інструментом перемоги там не буде. В першу чергу нам через інструменти мирного плану треба добратися за серця тих, хто живе на Донбасі. Прошу натисніть кнопку «за», і це стане перемогою нашої національної збірної».

Але Президента Порошенка парламентарі не почули.

Народний депутат України від Маневицького округу №23 Ігор Єремеєв як співголова групи «Суверенна європейська Україна» у коментарі газеті «Капітал» зазначив:

«Включення до порядку денного законопроекту Президента Порошенка відкриває можливість передачі цього документа в Європейську комісію за демократію через право (Венеціанську комісію). А через два тижні вже з доповненнями та змінами можна буде знову розглянути цей законопроект та направити його в Конституційний Суд».

Радикальніше виступили представники основних опозиційних фракцій. Під час обговорення в Верховній Раді Сергій Власенко («Батьківщина») сказав, що його партія внесе на розгляд альтернативний проект змін до Конституції. А лідер «Свободи» Олег Тягнибок сказав, що його фракція теж не голосуватиме за ініціативу Петра Порошенка, бо вбачає там чимало недоліків…

Лише «УДАР» Віталія Кличка послідовно підтримує політику Президента України.

Як-то кажуть, далі буде.

Володимир ДАНИЛЮК.

На фото прес-служби Президента України: Петро Порошенко в стінах Верховної Ради.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (612) - 86.1%
Пізно (26) - 3.7%
Яка різниця? (14) - 2%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.4%
Мені байдуже (30) - 4.2%