Cмерть митрополита Володимира

Cмерть митрополита Володимира


5 липня о 6 год. 5 хв. перестало битися серце Предстоятеля Української православної церкви митрополита Володимира (в миру – Віктора Марковича Сабодана). Відійшов до Господа один із ієрархів українського православ’я, який із 1992 р. очолював УПЦ, котру часто через її підпорядкування Руській православній церкві на чолі з патріархом Кіріллом (Гундяєвим) інколи називають як «УПЦ Московського патріархату».

6 липня тисячі вірян та священників прийшли попрощатися з Предстоятелем УПЦ, митрополитом Київським і всієї України Володимиром. Гроб із тілом Предстоятеля Української церкви було доставлено до резиденції у Святій Успенській Києво-Печерській Лаврі, де Місцеблюститель Київської митрополичої кафедри митрополит Чернівецький і Буковинський Онуфрій відслужив заупокійну літію. Перед початком вечірнього богослужіння тіло митрополита Володимира було перенесено до Успенського собору, а 7 липня відбулося відспівування новопреставленого. Потім хресна хода прибула до монастирського цвинтаря, де й поховали Блаженнійшого.

Єпископи УПЦ ввечері того ж дня, одразу після закінчення траурних заходів, під час другої частини зсідання Священного Синоду вже вирішили, що вибори нового митрополита Київського і всієї України відбудуться 13 серпня.

Таким чином, УПЦ опинилася перед доленосним вибором: або на чолі цієї Церкви стане людина, яка нарешті або об’єднає всі гілки православ’я в єдину помісну та соборну Українську православну церкву, або митрополитом стане той, при кому розбрат лише посилиться…

Хоч би там що, але звістка про смерть Предстоятеля УПЦ сколихнула багатьох представників українського суспільства. Незважаючи на те, що митрополит Володимир за станом здоров’я вже тривалий час підійшов від справ церкви, а функції Місцеблюстителя Київської митрополичої кафедри виконує митрополит Онуфрій, новопреставлений користувався великим авторитетом у державі. Мало того, щойно громадськість дізналася про несамовитий тиск представників Віктора Януковича за час перебування останнього при владі на 79-річного митрополита з тим, аби повністю підпорядкувати діяльність УПЦ патріархові Кіріллу (Гундяєву). Проте до останніх днів свого життя митрополит Володимир намагався вберегти автономність своєї церкви…

Мабуть, саме тому патріарх України та всієї України УПЦ Київського патріархату Філарет уже відслужив заупокійний молебень за Блаженнійшим Володимиром, а потім висловив глибокий смуток із приводу непоправної втрати. Його Святість також висловив припущення, що собор єпископів УПЦ обере новим митрополитом духовну особу, яка об’єднуватиме православ’я, а не продовжуватиме політику ворожнечі та розколів.

Віддав шану покійному й Президент України Петро Порошенко з дружиною, зауваживши, що подібні важкі періоди нашої історії лише повинні гуртувати українське суспільство.

Щодо новопреставленого Володимира, то він народився в с. Марківці Летичівського р-ну Хмельницької обл. Пов’язавши свою долю з церквою, він у 1990 р. під час виборів патріарха Московського і всея Русі зайняв друге місце, поступившись Алексію II. Коли ж той відійшов у Вічність, відмовився знову балотуватися на цей пост, заявивши, що хоче залишитися в історії як Предстоятель православної церкви в Україні.

За час свого земного життя митрополит Володимир часто бував на Волині, а коли стан здоров’я почав перешкоджати далеким мандрівкам, то наше духовенство та миряни відвідували його у Свято-Пантелеймонівському монастирі Києва (Феофанія), резиденції Предстоятеля. Один із останніх візитів був 1 жовтня 2013 р., коли той прийняв делегацію Волинської єпархії, учасників VIII фестивалю православних ЗМІ.

Роман УСТИМЧУК.

На фото прес-служби УПЦ: гроб із тілом Блаженнійшого.

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (569) - 87.4%
Пізно (23) - 3.5%
Яка різниця? (12) - 1.8%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (23) - 3.5%
Мені байдуже (20) - 3.1%