Зимнівська ОТГ

Зимнівська ОТГ

Духовна твердиня об’єднаних територіальних громад

– Найскладніше було почати роботу сільської ради та її виконавчих органів, –мовить голова Зимненської ОТГ В’ячеслав Католик.– Причина цього – у неврегульованості на законодавчому рівні.

Та правильно організована кадрова політика дозволила керівнику ОТГ забезпечити успішну, оперативно вирішувати проблемні питання.

– Ми працювали на повну, – розповідає В’ячеслав Артурович. – Багато підготовлених нами проєктів були ухвалені та підтримані на різних рівнях та втілилися в життя.

Асфальтовані дороги, вуличне освітлення, оптимальні та ефективні установи, які надають якісні послуги, а також постійний пошук інвесторів, що даватимуть робочі місця й сплачуватимуть податки – це й досі одні з найважливіших питань і все це реальне, коли є співпраця з громадою, розуміння її пріоритетів.  

Зимнівська об’єднана територіальна громада Володимир-Волинського р-ну складається з 7 старостинських округів, що включають в  себе 30 населених пунктів – Зимне, Фалемичі, Горичів, Шистів, Октавин, Льотниче, Острівок, Когильно, Поничів, Володимирівка, Бубнів, Черчичі, Руснів, Маркостав, Селець, Чесний Хрест, Марія Воля, Хмелівка, Нехвороща, Житані, Хмелів, Хобултова, Підгайці, Микуличі, Березовичі, Бегета, Бобичі, Міжлісся, Хворостів, Яковичі.

Кількість населення (станом на 1.01.2021 р.) – 10050 чоловік. Площа території громади – 308,3 км. кв.

Зимнівська  ОТГ важається одним з історичних духовних центрів України, це одна з найуспішніших громад в регіоніі. А все тому, що тут живуть прекрасні люди. Про це свідчить хоч би й друге місце в обласному етапі всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2021» (номінація – керівники закладів освіти) директорки ООЗ НВК «ЗОШ І–ІІІст.– ліцей» с. Зимне Юлії Степанюк.

На теренах громади протягом звітного періоду (по жовтень 2020 р.) було зареєстровано 798 актовихзаписів, в тому числі: про шлюб – 88, про смерть – 490, про народження – 220 (114 хлопчиків та 106 дівчаток).

– Діяльність апарату виконавчого комітету сільської ради була направлена на виконання показників програми соціально-економічного та культурного розвитку, сільського бюджету, на виконання завдань по безперебійній роботі галузей культури, освіти, дошкільних навчальних закладів, житлово-

комунального господарства, благоустрою, дорожнього будівництва та утримання доріг, своєчасній виплаті заробітної плати та перерахуваннях коштів по всіх видатках, – каже голова. – У сільській раді постійно проводиться робота зі старостами по взяттю на облік, збереженню та використанню безхазяйного нерухомого майна та відумерлої спадщини, попередження власників будинків, що знаходяться у занедбаному стані.

Сільським головою було ініційовано співробітництво між ОТГ Володимир-Волинського району у сфері соціального обслуговування (надання соціальних послуг) населенню в Територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Володимир-Волинського району у формі реалізації спільних проєктів. У результаті даного співробітництва укладено 7 договорів, які внесені до Реєстру договорів при Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України, що у свою чергу надасть можливість залучення на їх реалізацію додаткових коштів з держбюджету та інших джерел.

По усіх населених пунктах громади здійснюються запроваджені виїзні прийоми громадян посадовими особами сільської ради. Дані графіки розроблені таким чином, що у кожному населеному пункті 1 раз на три місяці обов’язковий прийом громадян здійснює або сільський голова, або заступник сільського голови або секретар ради з урахуванням норм законодавства. Також постійно згідно затверджених графіків проводяться особисті прийоми громадян.

З січня 2019 р. у сільській раді запроваджено надання безоплатної первинної правової допомоги, що здійснюється головним спеціалістом-юристом (це консультації, без написання процесуальних документів).

У квітні 2019 р. було організовано в Зимнівській сільській раді роботу «Телефону довіри» за номером 95131 з метою зворотного зв’язку, надання інформаційних послуг, оперативного реагування на гострі проблеми жителів сільської ради, невідкладного вжиття заходів щодо припинення неправомірних дій, поновлення прав і свобод громадян, порушених внаслідок недодержання вимог законодавства про звернення громадян.

Для створення умов по реалізації конституційних прав громадян на інформацію, з метою забезпечення відкритості у діяльності виконкому сільської ради створено офіційний веб-сайт громади, де діє рубрика «Звернення громадян», що містить загальну інформацію по зверненнях громадян, зразок заяви, графіки особистих та виїзних прийомів громадян, перелік деяких питань, розгляд яких не відноситься до компетенції місцевих органів виконавчої влади; щоквартальні звіти по зверненнях громадян та інше.

З моменту об’єднання територіальної громади до 2018 р. сільською радою було прийнято до комунальної власності із власності району усі заклади освіти, культури (бібліотеки), охорони здоров’я, що розміщені на території сільської ради. Сьогодні сільська рада може у повній мірі здійснювати управління установами сільської ради та майном, приймати відповідні рішення.

У грудні 2019 р. було прийнято до комунальної власності Володимир-Волинський районний Будинок школяра, сільська рада увійшла до складу засновників Володимир- Волинської районної дитячо-юнацької спортивної школи, що свідчить про роботу у сфері позашкілля для дітей та молоді громади.

З 25 березня 2020 р. на теренах Зимнівської ОТГ почав роботу поліцейський офіцер громадиОрест Бабій, який не тільки працює тут, але й живе.

Громада взяла на себе частину фінансової підтримки його роботи.

Журналісти «Волинської газети» цікавилися різними аспектами життя громади, про що будемо розповідати у наступних числах часопису, сьогодні ж хочемо акцентувати на бюджетній складовій.

Отож, у структурі надходжень бюджету ОТГ за 2020 р. питома вага власних надходжень становить 32,2 відсотка, дотацій з державного та обласного бюджету – 13,1 відсотка та субвенцій з державного та місцевих  бюджетів – 54,7 відсотка.

За 2020 р. до загального та спеціального фондів бюджету сільської ради                 (з урахуванням трансфертів з державного та місцевих бюджетів) надійшло 73656,9 тис. грн доходів, або 102,2 відсотки до запланованого місцевими радами на рік, у т. ч. 9660,4 тис. грн дотацій та 42305,1 тис. грн субвенцій.

Обсяг доходів бюджету ОТГ за 2020 р. збільшився, порівняно з попереднім роком на 3335,0 тис. грн або на 15,4 відсотка. Питома вага трансфертів, отриманих з державного та місцевих бюджету, у загальному обсязі надходжень збільшилась на 6,2 відсоткових пункти.

Без врахування трансфертів з державного бюджету бюджет ОТГ за доходами загального фонду у 2020 р. виконаний на 109,1 відсотка. При затверджених показниках на рік з урахуванням змін в сумі 19883,9 тис. грн до бюджету сільської ради надійшло 21691,4 тис. грн. Понадпланові надходження бюджету становлять 1807,4 тис. грн.  Видаткова частина бюджету Зимнівської сільської ради (КФКВ 900202) профінансована за минулий рік за рахунок власних джерел та отриманих трансфертів з державного та інших місцевих бюджетів до затверджених місцевими радами показників з урахуванням змін на 95,9 відсотка (затверджено з урахуванням змін – 61413,7 тис.  грн, виконано – 58888,6 тис. грн).

За рахунок коштів спеціального фонду на фінансування видатків спрямовано 16837,1 тис.грн, що становить 90,8 відсотка до кошторисних призначень на рік.

Рівень фінансування установ та закладів соціально-культурної сфери сільської ради загального та спеціального фондів до кошторисних призначень (з урахуванням змін) складає 93,2 відсотка. Із загального фонду бюджету на соціально-культурну сферу ОТГ спрямовано 45777,8 тис. грн, спеціального – 15114,4 тис грн, що на 15967,1 тис. грн більше, ніж за 2019 р.

Пріоритетними у виконанні видаткової частини місцевого бюджету сільської ради у 2020 р., як і в попередні роки, залишалися питання своєчасної виплати заробітної плати у бюджетній сфері, проведення розрахунків за спожиті бюджетними установами енергоносії та комунальні послуги, забезпечення інших виплат соціального спрямування. За минулий рік із загального фонду бюджету сільської ради на заробітну плату з нарахуваннями спрямовано 37749,9 тис. грн. Станом на 1 січня 2021 р. прострочена кредиторська заборгованість за вказаною статтею витрат відсутня.

– До слова, у 2020 році в ОТГ завершено реалізацію 25 інвестиційних проєктів загальною вартістю 15650,1 тис. грн, – мовить В’ячеслав Артурович. – Загалом впродовж 2017–2020 р.р. реалізовано 67 інвестиційних проєктів оціночною вартістю 41983,3 тис. грн.

Основними бюджетоутворюючими підприємствами Зимнівської ОТГ у 2020 р.були Зимнівська сільська рада, ТзОВ«Луга», «Руслан Агро», «Комм», ПРАТ «Володимир-Волинська птахофабрика», ПРАТ НВК «Мікроклімат», ФГ «Західний Буг», Територіальний центр соціального обслуговування населення, ТзОВ П’ятидні.

Володимир МИРКА.

Фото Віктора РАЙОВА.

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (266) - 86.1%
Пізно (10) - 3.2%
Яка різниця? (8) - 2.6%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (13) - 4.2%
Мені байдуже (11) - 3.6%