Червонокнижні

Червонокнижні

Провісники весни

Природа навесні – це особливий світ, який вражає своєю незвичайністю. Все навкруги прокидається, наповнюється енергією, оживає. Тануть сніги, біжать струмочки, починають пробиватися передвісники весни – первоцвіти, які розквітають, коли на деревах немає ще листя. Їх є майже 500 видів. Більшість певоцвітів мають яскраве забарвлення, тому привертають до себе увагу комах. Для них ці квіти є єдиним джерелом харчування після довгої зими. Зникнуть первоцвіти, зникне велика кількість метеликів, бджіл, комашок, які захищають ліс від шкідників.

Підсніжник білосніжний, сон розкритий, горицвіт весняний, шафран Гейфелів, вовчі ягоди запашні, проліска дволиста, цибуля ведмежа, черемша та ще багато інших входять до складу регіонально-рідкісних рослин Волинської області та до Червоної книги України. І це ще далеко не весь список рослин, які потребують охорони. Нажаль, з кожним роком їх стає дедалі менше. Щороку на початку весни в Україні знищується понад 20 млн первоцвітів, хоча більшість з них знаходяться під охороною. Перші провісники весни опинилися на межі зникнення через жорстоке поводження людини з природою та її бажання перетворити весняні квіти у засіб власного збагачення. Збирання первоцвітів дуже шкідливе для природи тим, що не дає можливості рослинам утворити насіння. Зірвали стеблину з трьома первоцвітами – загинуло 45-60 насіння.

Купуючи ці красиві квіти, ви підштовхуєте браконьєрів до ще більш масштабного збору в наступні роки. Тож замість букета, який зав’яне за кілька днів,отримуйте емоції від побаченої краси природи! І як сказав В.О. Сухомлинський: «Краса природи – це одне з джерел, що живить доброту, сердечність і любов». Тож закликаємо усіх зберегти природу рідного краю! 

Людмила ШПАК,

науковий співробітник Черемського природного заповідника.

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (569) - 87.4%
Пізно (23) - 3.5%
Яка різниця? (12) - 1.8%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (23) - 3.5%
Мені байдуже (20) - 3.1%