От куля прилетіла і, ага...

Василь Сачко через власну помилку втратив в Одесі 6 очок, програвши з чотирма новачками в «основі» надважливу дуель із «Чорноморцем».

Матч 15 туру. «Чорноморець» – «Волинь» – 1:0 (12 березня, м. Одеса, стадіон «Чорноморець»; арбітр Анатолій Абдула,  м. Харків; «Чорноморець»: Підківка, Микицей, Поспєлов, Путря, Мельничук, Валєєв (Долгов, 46), Кравченко, Авагімян (Ковбаса, 71), Брагару (Мартиненко, 90+1), Козак (Коркішко, 59), Штогрін; «Волинь»: Леванідов, Сімінін, Цюпа, Приндета, Приймак, Рябов (Войтіховський, 87), Шарпар, Хагназарі (Оринчак, 46), Протасов (Ляшенко, 69), Джордан (Мартинюк, 81), Коломоєць (Кобзар, 69); гол: Брагару, 23; попередження: Кравченко, 44, Микицей, 51 – Приймак, 84, Сімінін, 90).

12 березня в ПФЛ запланували провести 3 раніше пропущених матчі. Але один із них так і не відбувся: в столицю вчасно прибув рівненський «Верес», та снігова заметіль вкрила футбольний газон товстою ковдрою. Всі зусилля привести поле до нормального стану успіхом не увінчалися, тому судді та представники «Оболоні» та «Вереса» вирішили скасувати гру. Який вердикт винесуть футбольні інстанції і чи відбудеться вже вдруге скасований матч, невідомо.

Натомість луцька «Волинь» поїхала в «Перлину над морем», де мала побувати ще восени, але гра 15 туру через спалах коронавірусу у господарів була скасована. Підопічні Василя Сачка тоді «були на ходу», тому могли цілком розраховувати як мінімум на нічию.

Власне, не за «діркою від бублика» їхала команда в м. Одесу і 12 березня. В господарів кардинально помінявся не лише склад (в останній момент, до речі, дозаявили екс-гравця «Волині» Міху Горопевшика, якийц грав за мінське «Динамо»), але й й призначили нового тренера – колишнього форварда «Чорноморця» Олексія Антонова.

Василь Сачко також зробив ставку на свіжоспеченимх виконавців, але, яку показав підсумок гри, прогадав. Можливо, краще було зі старту випустити футболістів, які в повному складі пройшли міжсезонні тренування, а не вірити в чудо у виконанні котів у мішку»?

Але найкращий голеадор «хрестоносців» Богдан Оринчак чомусь залишився в запасі, а на вістрі атаки грав знайомий Василеві Вікторовичу ще за виступами в полтавській «Ворсклі» Юрій Коломоєць. Він минулий сезон виступав за латвійську «Ригу», як і другий «поверненець» – Вячеслав Шарпар. Сказати, що це сильний чемпіонат, це покривити душею. Та й фізичні кондиції обох новобранців, як і решти новобранців – далекі від ідеальних.

Та ще й голкіпер Владислав Леванідов припустився катастрофічної помилки, коли в ворота нашої команди залетів неймовірної краси, але такий фатальний гол: занадто далеко вийшов від «рамки», і після розіграшу штрафного новобранець «моряків» Максим Брагару вцілив у самісіньку «дев’ятку» метрів із 30-ти! Вийшло, як у тій пісні про «шальну кулю», котра прилетіла зненацька…

Врешті, наша команда досить активно розпочала гру. Уже на першій хвилині простріл Івана Цюпи з лівого флангу ледь не замкнув Юрій Коломоєць. Загалом, «хрестоносці» володіли перевагою в першій половині тайму, а на 20-й хвилині волиняни мали чудову нагоду для взяття воріт – Майкл Джордан Нкололо пробивав після помилки Рінара Валєєва, однак влучив у бокову стійку воріт «Чорноморця»!

«Підопічні Василя Сачка оговталися від пропущеного м’яча ближче до завершення тайму: на 37-й хвилині Сіаваш Хагназарі обігрався з Євгеном Протасовим і пробивав з меж карної зони, однак Роман Підківка зумів скластися та ногами відбити цей удар. А наприкінці тайму свою команду після удару з меж штрафного майданчика врятував уже Владислав Леванідов – відпочивати суперники пішли за мінімальної переваги одеситів.  У другому таймі на поле вийшов Богдан Оринчак, однак потужний момент для гола мали господарі – класний удар Артема Козака у поперечину воріт перевів Владислав Леванідов. А у середині тайму «Чорноморець» мав ще одну хорошу нагоду – після подачі зі штрафного та скидки партнера ударом головою ледь не відзначився Станіслав Микицей. Відігруватися при цьому намагалася саме наша команда, утім, постійний тиск на ворота суперників результату так і не дав – свіжі Богдан Кобзар та Андрій Ляшенко свої моменти не використали», – деталізували в пресслужбі ФК «Волинь».

Після поразки наставник лучан Василь Сачко сказав:

«Грали дві рівні команди – вони обидві показали непоганий футбол для цієї пори року. У «Чорноморця» була невелика перевага у тому, що вони вже зіграли офіційний матч, а для нас він був першим. Тим не менш, ми пропустили такий хороший шалений гол, свої моменти не використали. У другому таймі ми намагалися змінити хід гри, домінували. У свою чергу, «Чорноморець» грамотно захищався. Ми великими силами пішли уперед, однак, на жаль, забити не вдалося. Підсумок – на табло. У нас були зміни, ми працювали – нас не все влаштовує, хочеться підсилювати команду та створювати конкуренцію. Нам є ще над чим багато працювати, адже деякі футболісти прийшли прямо перед відновлення сезону. Упевнений, що наші перемоги ще попереду. Лідируючі команди ми дещо відпустили, однак, вся боротьба, повторюсь, попереду».

19 березня «Волинь» спробує чи не останній шанс втрутитися в боротьбу за розподіл призових місць і путівок в УПЛ, приймаючи в рідних стінах «ВПК-Агро». Якщо не буде перемоги, то й шансів потіснити «Чорноморець», «Агробізнес» і «Верес» фактично не залишиться. Бо після вікторії одесити набрали вже 34 очка та очолили табдлицю, в лучан залишилося лише 24...

Роман УСТИМЧУК.

На фото пресслужби ФК «Чорноморець»: лучани  перед протистоянням «моряків» і «хрестоносців».