Таємний орден та продаж міністерських посад

Таємний орден та продаж міністерських посад

У Луцькому міськрайонному суді продовжується розгляд резонансної справи лідера облосередку Демократичної партії, а також очільника підприємств «Гомін» та «РОДОЛ і В» Івана Братчені, якого

звинувачують у шахрайстві в особливо великих розмірах.

За версією слідства підозрюваний налагодив злочинну схему вимагання коштів за нібито допомогу в призначенні на керівні посади у Кабінеті Міністрів України та вступу до закритої «групи масонів» від імені британської організації «Група Ротшильда».

На шахрайській схемі він ніби то заробив понад 1,5 млн доларів.

Івана Івановича затримали у п’ятницю, 3 липня 2020 р., в одному з кафе м. Луцька. До поліції на нього поскаржився ошуканий чоловік...

Під час затримання поліцейськими було вилучено заяву потерпілого про вступ до закритої «групи масонів», перстень «печатка масонів» і 200 тис. доларів США готівкою (199 тис. з яких, були спеціально виготовленими для проведення  спецоперації, – авт.).

У зв’язку з тим, що обвинувачення є досить серйозним, а міра покарання передбачає від 5 до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна, справу розглядає колегія суддів у складі: головуючого Вячеслава Покидюка, суддів Алли Полюшко та Анатолія Марчука.

На чергове засідання, яке відбулося 17 березня, потерпілі знову не з’явилися, скоріш за все вони відвідають суд лише під час допиту свідків. Але від одного з них вчергове надійшло клопотання про розгляд справи в закритому судовому засіданні. Проте суд, не вбачаючи доцільності у цьому, відхилив його прохання.

Також один із захисників обвинуваченого на початку слухання повідомила про розірвання контракту з підсудним, тож його права захищатимуть два адвокати із трьох раніше заявлених.

Далі, згідно, з планом, суд перейшов до розгляду письмових доказів.

Прокурор зачитав усі наявні документи, які стосуються кримінального проводження. Перечисляти все не вистачить і аркушу паперу, тож зазначу основне. Сторона обвинувачення вказала на протоколи та клопотання, які було оформлено під час досудового розслідування. Тут і заяви потерпілих, і планування та проведення спецоперацій, аудіо- та відео фіксація зустрічей та розмов обвинуваченого з потерпілими, ухвала суду про арешт майна, судово-медична експертиза, яка визнає підсудного психічно здоровим та осудним, характеристика з місця проживання і т. д.

Сторона захисту Івана Братчені зазначила, що у доказах прокурора є аудіо записи, які були зроблені без відома підсудного та ще до початку таємного досудового розслідування, а тому, згідно законодавства, вони не можуть бути доказами у справі.

Заслухавши сторону обвинувачення, суд прийняв рішення долучити письмові докази до справи, окрім аудіо- та відеозаписів, які потребують окремого дослідження.

Зважаючи на те, що для їхнього відтворення необхідна спеціалізоване технічне спорядження та кваліфікований працівник, було прийнято рішення про відкладення справи до 5 травня. Такий довгий перерив зумовлений тим, що у суддів на цей період передбачені планові щорічні відпустки, тому засідання зможе відбутися лише через півтора місяці, коли усі члени судового процесу зможуть зібратися разом.

Далі буде…

Ольга КОНОНЧУК.

Фото авторки.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (210) - 87.1%
Пізно (7) - 2.9%
Яка різниця? (7) - 2.9%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (9) - 3.7%
Мені байдуже (7) - 2.9%