Хода з хоругвами та іконами скасована

Хода з хоругвами та іконами скасована


Перекриття центральної частини м. Луцька пообіді 21 березня 2021 р. не відбудеться. Анонсована велелюдна хода духовенства та прихильників РПЦ в Україні (УПЦ МП) не відбулася через поширення коронавірусу.

 

«У зв’язку з погіршення епідеміологічної ситуації в країні хресний хід, який мав відбутися у м. Луцьку в неділю Торжества Православ’я, з благословіння архієпископа Волинського і Луцького Нафанаїла переноситься», – повідомили у Волинській єпархії цієї Церкви. У цьому сенсі посилаються на «червоний» рівень карантинних обмежень у м. Києві та ще 7 областях України. Тоді як м. Луцьк і Волинь – у «жовтій», доволі лояльній смузі обмежень.

Хода зі священиками, мирянами¸ хоругвами та іконами мала розпочатися від кафедрального собору Всіх Святих землі Волинської та пройти до Свято-Покровського храму м. Луцька. Дозвіл на це попередньо дала міська влада в особі мера Ігоря Поліщука. Призупинення руху автотранспорту планували запровадити з 15.00 і аж до повного проходження колони за маршрутом: пр-т Соборності, про-т Перемоги, пр-т Василя Мойсея, вул. Винниченка, Театральний майдан, вул. Лесі Українки, майдан Братський міст, вул. Данила Галицького.

Оскільки церковники вирішили, що  хресний хід має відбутися одночасно по всіх обласних центрах держави, а це наразі неможливо, то його і в м. Луцьку скасували. Згодом для його проведення «буде обрана інша дата, вже після Пасхи».

Водночас на сайті єпархії відповіли на запитання вірян, чи можна православним на Богослужіннях причащатися з однієї ложки:

«Якщо можливо було б заразитися, приступаючи до Причастя в числі інших прихожан, то священики, які облизують лжицю після причастя, після всіх прихожан, стали б просто ходячими переносниками усіляких хвороб. Крім того, велика кількість храмів знаходиться при інфекційних лікарнях і туберкульозних диспансерах, при колоніях і слідчих ізоляторах. За людськими мірками, ризик заразитися в таких місцях набагато вище. Але і в цих храмах, як і в звичайних, за традицією священик облизує лжицю, священик або диякон споживає дари»...

Наш кор.

На фото з порталу volyn.church.ua: під час однієї з минулих релігійних процесій у м. Луцьку.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (267) - 86.1%
Пізно (10) - 3.2%
Яка різниця? (8) - 2.6%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (13) - 4.2%
Мені байдуже (11) - 3.5%