Замах на Литві

Замах на Литві

Польовий суд у Ковні виніс вирок, яким покарано бувшого прем’єра Литви Вальдемараса на 12 літ тяжкої в’язниці за спробу разом з іншими силою повалити уряд Литви.

Хроніка Волині

Бурею на Рівненщині найбільше знищені були гміни: Рівенська, Дядьковицька й Александрійська. У Дядьковицькій гміні град величиною з куряче яйце зовсім знищив поля і городи в 6 селах., причому знищено посівів на площі 5.000 га. Страти виносять півмільйона злотих. 60 відс. Рільників не мають чим другий раз обсіятись. У Рівенській гміні знищено понад 2.000 га, Александрійській – 1.000 га. Загальні страти доходять до одного мільйона злотих. Війти гмін звернулися до влади за допомогою

(«Українська нива», 1934 р.)

75 років тому

Новий пресовий орган

Від червня місяця почне виходити в Луцьку з іниціятиви Воєводи Волинського Гауке-Новака, новий орган п. н. «Громада волинська», що є призначений для села. новий часопис обговорюватиме хліборобські потреби й господарчі питання та найважливіші події внутрішнього й закордонного життя.

(«Волинське слово», 1939 р.)

Літо – в розпалі

У санаторіях і будинках відпочинку Закарпаття літній оздоровчий сезон у розпалі. В санаторії ВЦРПС ім. Хрущова відпочивають трудящі з багатьох областей.На фото: а ось агітаційний плакат 50-х років (певно, для тих, кому не вдалося роздобути путівку).

Колгоспна цегельня

Почала випускати цеглу-сирець для потреб колгоспу і колгоспників нова колгоспна цегельня в колгоспі ім. Кагановича. Вже останніми днями формувальниця Зубчик Параска дає денно по 1.500 штук цегли замість норми 250. Тепер колгосп ім. Кагановича зможе забезпечувати свої потреби в цеглі і зможе продавати іншим колгоспам і колгоспникам, що значно збільшить колгоспні прибутки.

(«Прапор Леніна», 1949 р.)

30 років тому

Курортний сезон

– З 16 червня 1984 року, – розповів начальник залізничної станції Луцьк І. К. Гончаров, – від станції Ковель по парних числах буде курсувати два прямих безпересадочних вагони Ковель – Адлер – купейний і плацкартний. З Ковеля вагони відправляються разом із поїздом №46 Брест – Адлер о 13 год. 42 хв. З 20 червня 1984 року круглорічно і щоденно буде курсувати купейний причіпний вагон Ковель – Кисловодськ. Відправлення із станції Луцьк о 13 год. 22 хв. поїздом №78 Ковель – Москва. На станції Київ вагон причіпляють до поїзда №25 Київ – Кисловодськ.

(«Радянська Волинь», 1984 р.)

10 років тому

Квартири – військовим

Подружжя Калінюшків чекало власної квартири 17 років. Руслан починав військову кар’єру в Афганістані у 1975 році. Через два роки, повернувшись із війни, став на чергу. А ось тепер у Руслана, Олени та їхніх діток є трикімнатна квартира. Окрім Калінюшків, ще 25 сімей військових у відставці отримали житло у прекрасному будинку, що у Завокзальному районі. Збудувати оселі для військових вдалося завдяки коштам із Державного бюджету.

(«Досвітня зоря», 2004 р.)

5 років тому

Коротко і ясно

Чутки про можливе призначення Надзвичайного і Повноважного Посла України в Республіці Азербайджан Бориса Клімчука на одну з ключових посад у системі органів виконавчої влади держави не знаходять свого підтвердження.

(«Волинська газета», 2009 р.)

За матеріалами Державного архіву у Волинській області

підготувала Наталія ГЛАВНІЧЕК.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (612) - 86.1%
Пізно (26) - 3.7%
Яка різниця? (14) - 2%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.4%
Мені байдуже (30) - 4.2%