Про президентські стипендії журналістам і не тільки…

Про президентські стипендії журналістам і не тільки…

У Державному комітеті телебачення і радіомовлення України відбулося засідання Комісії з конкурсного відбору кандидатів на призначення державних стипендій видатним діячам інформаційної сфери. Це може вважатися початком відтворення уваги держави до галузі масмедіа, в тому числі на рівні областей.


Служба інформації Національної спілки журналістів України 24 березня 2021 р. повідомила, що такі стипендії призначаються указами Президента «видатним  діячам  науки, освіти, культури і мистецтва, охорони здоров’я, фізичної культури і спорту,  інформаційної сфери з  метою  стимулювання їх творчої праці, засвідчення видатних особистих досягнень».

До складу цієї комісії в Держтелерадіо, крім представників відомства, входять також Голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко та секретар НСЖУ Зоя Шарикова, головою Комісії є заступник голови Держкомтелерадіо Олега Наливайка Богдан Червак.

Комісія затвердила подані кандидатури на присвоєння довічних стипендій (вони можуть призначатися після досягнення кандидатом 70 років), а також стипендій строком на 2 роки для молодших за віком ветеранів. Переважну більшість  кандидатур, які подані НСЖУ, схвалено,  а відмовлено лише у тих випадках, коли подання з окремих пунктів не відповідали умовам Положення про державні стипендії для видатних діячів науки, освіти, культури і мистецтва, охорони здоров’я, фізичної культури і спорту.

Серед тих, чиї кандидатури затверджені столичною комісією, є і представник Волині – голова облорганізації НСЖУ Михайло Савчак.

Наступними кроками для одержання відповідних стипендій будуть розгляд обговорених кандидатур Кабінетом Міністрів України та призначення цих відзнак Указом Президентом України Володимира Зеленського, – зазначає Служба інформації НСЖУ.

Відтак, цей захід підтверджує, що держава поволі починає повертатися до уваги та підтримки вітчизняних мас-медіа, тим паче, що 25 березня в онлайн режимі НСЖУ проводить Всеукраїнську нараду головних редакторів газет. У ній також візьмуть участь представники нашої області, а також заступники Міністрів культури та інформаційної політики, внутрішніх справ, цифрової трансформації; народні депутати, керівництво «Укрпошти» та інших зацікавлених інституцій. Зокрема, участь у дискусії щодо законопроекту «Про медіа» візьмуть голова комітету ВР з питань гуманітарної та інформаційної політики Микита Потураєв і заступник Міністра культури та інформполітики Тарас Шевченко.

Щодо Волині, то органи державної влади та самоврядування упродовж багатьох років не проводять жодних подібних заходів щодо стипендій для ветеранів журналістики чи талановитій студентській журналістській молоді.

Наш кор.

На фото Служби інформації НСЖУ: офіс Держкомтелерадіо України, де визначилися з кандидатурами на президентські стипендії.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (169) - 88%
Пізно (5) - 2.6%
Яка різниця? (4) - 2.1%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (8) - 4.2%
Мені байдуже (5) - 2.6%