Черга за вакцинацією

Черга за вакцинацією


У США люди масово проводять щеплення проти коронавірусу за достатньої кількості вакцини. В Україні апатія скептиків помножилася на провали в організації вакцинації та можливий дефіцит препаратів.


Ситуація з Covid-19 у наші державі продовжує ускладнюватися. 10 областей і м. Київ включено в «червону» зону карантинних обмежень. Зокрема, 27 березня захворіли 564 дитини та 181 медпрацівник, госпіталізовано 5 тис. 052 особи. Найбільша кількість підтверджених випадків зареєстрована у Харківській (1 тис. 150), Дніпропетровській (1 тис. 083), Львівській (905), Донецькій (841) та Житомирській (791) областях. Одужало 3 343 особи, – зазначають колеги з «Української правди».

Враховуючи дві сотні летальних випадків у суботу, від Covid-19 в Україні від початку пандемії померли вже 31 тис. 954 людини.

В розмові з журналістами «Радіо Свобода» Міністр охорони здоров'я України Максим Степанов спробував пояснити, чому ще не завершився перший етап вакцинації і так неорганізовано проводиться другий:

«Що таке пункт щеплення? Це сімейні лікарі, де буде відбуватися безпосередньо вакцинація проти Covid-19. В ці 23 пункти щеплення завозиться вакцина. Тобто, ми з вами розуміємо, що організувати цей процес не складно. Але коли з 23-ох відкрили чотири! Вони (маються на увазі керівники державної виконавчої влади в областях, – ред.) мені називали зараз такі причини, що мені аж соромно... Там – не встигли, а там – в нас не було бажаючих, а ми вирішили перенести відкриття пункту вакцинації, бо ми там ще не верифікували до кінця, не додзвонилися цим людям, які прийдуть вакцинуватися 80+, а ми вирішили, що ми будемо поступово це відкривати, а в нас дала збій система – ми не змогли відвантажити вакцину. Там купа всякого абсурду».

Крім індійської вакцини «CoviShield» від «AstraZeneca» Україна отримала 215 тис. доз вакцини проти коронавірусу від китайського виробника «Sinovac Biotech» і очікує наступну партію препарату найближчими тижнями: підписаний контракт передбачає майже 2 мільйони доз вакцини.

Але Президент України стурбований повілдьним темпом вакцинації в Україні та масованою кампанією паплюження цієї теми як із Росії, так і місцевими політиками.

«Окрім Китаю, вакцину від «Sinovac Biotech» використовують уже 18 країн світу. Зокрема Туреччина, де щеплення нею отримали Президент Реджеп Таїп Ердоган і Вселенський Патріарх Варфоломій», – зазначив Володимир Зеленський.

Крім того, за його словами, щеплення вакциною «CoviShield» від «AstraZeneca» в Індії та Європі зробили майже 50 мільйонам осіб, що красномовно свідчить про визнання її безпечності та якості.

«Кількість вакцинованих і темп вакцинації в Україні зростають щоденно. Звісно, ці показники ще далекі від ідеалу, але треба визнати, що з відставанням від плану вакцинації зіткнулись і всі країни Європейського Союзу. Ми активно працюємо для успішного виконання плану вакцинації в Україні. Для цього важливими є й готовність суспільства робити щеплення, і забезпечення України достатньою кількістю вакцин», – наголосив Володимир Зеленський, якого цитує президентська пресслужба.

У той же час Індія заявила, що планує насамперед вакцинувати власне населення, а тому місцевий уряд призупинив експорт… Оскільки значна частина громадян України перше вакцинування провела саме цим препаратом, то УМУ Дениса Шмигаля доведеться докласти максимум зусиль, або забезпечити українців саме цим препаратом, бо інші при повторному щепленню не дадуть ніякого результату.

Тому Володимир Зеленський звернув увагу і на цю проблематику:

«Проте варто розуміти, що позитивному вирішенню цього питання аж ніяк не сприяють, а швидше – сильно заважають і публічні висловлювання окремих українських політиків. Вони почали масштабну й брудну кампанію з метою дискредитації як самої вакцини, так і процесу вакцинації загалом… Я переконливо закликаю цих політиків: дуже зважено підбирайте слова, які вилітають з вашої ротової порожнини. Бо за кожне з цих слів неодмінно доведеться відповідати. І перед законом України, і перед Богом. Що для вас більший аргумент – вирішуйте самі!».

Володимир Зеленський зауважив, що політичні діячі втратили голову у гонитві за швидкою популярністю, і їм байдуже, що від їхніх негативних висловлювань щодо вакцини можуть помирати українці.

А тим часом у США вакцинування населення проходить під акомпонемент потужної державної системи інформування (чого в Україні немає ні в центрі, ні в областях, – ред.), а також за достатньої кількості вакцин власного виробництва (наприклад, «Pfizer BioNTech», – ред.). Кампанія масових щеплень за океаном після перемоги Джо Байдена розпочалася ще 14 грудня 2020 р., щодня вакцинується понад 1 млн людей, усього за 100 днів президентства нового глави Білого дому буде вакциновано понад 200 млн осіб.

Світлана КОМА.

На фото: черга на вакцинування в м. Сан-Франциско, штат Каліфорнія, США.

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (169) - 88%
Пізно (5) - 2.6%
Яка різниця? (4) - 2.1%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (8) - 4.2%
Мені байдуже (5) - 2.6%