Директорка-мільйонерка «показала зуби»

Директорка-мільйонерка «показала зуби»


Оклад, премії та доплати очільниці рядової стоматполіклініки у 30 разів більші від заробітку звичайного лікаря та вдвічі перевищують доходи Луцького міського голови!  


За минулий  директорка Луцької міської клінічної стоматологічної поліклініки Світлана Черниш отримала понад 611 тис. грн премії, котру виписала… сама собі. Комунальне підприємство зовсім берега не тримається, якщо керівниця звичайної поліклініки отримує майже 1 млн грн доходів на рік?

Центр журналістських розслідувань «Сила правди», щоб дізнатися про доходи головної лікарки Луцької стоматологічної поліклініки, скерував в установу інформаційний запит. А коли оприлюднив відповідь, то за голову взялися не лише інші журналісти…

«Середньомісячна зарплата Світлани Черниш за 2020 р. становила більше 77 тис. грн. Загалом торік вона заробила 926 тис. 387 грн. Із них 611 тис. 85 грн – це премії. Загалом преміальний фонд поліклініки за 2020 р. для усіх працівників склав 2,566 млн грн. Майже чверть цієї суми (24%) отримала сама директорка.

Посадовий оклад Світлани Черниш становив всього 69 тис. 388 грн 20 коп. Також вона отримала 81 тис. 465 грн 16 коп. заробітної плати за роботу за сумісництвом на посаді лікаря-стоматолога-терапевта. Окрім того, їй нарахували чималі суми надбавок: за вищу кваліфікаційну категорію ». 15 тис. 327 грн, за стаж роботи – 20 тис. 816 грн, за складність і напруженість – 34 тис. 694 грн.

За керівництво інтернатурою вона отримала 4 тис. 871 грн. Також їй надали матеріальну допомогу на оздоровлення у сумі 7 тис. 250 грн. Світлана Черниш також отримала доплату згідно з постановою КМУ за договором з НСЗУ у сумі 13 тис. 14 грн та ще 68 тис. 476 грн лікарняних. З суми нарахованої заробітної плати до бюджету вона сплатила 180 тис. 645 грн податків.

Також, як повідомили у стоматполіклініці, за сумісництвом Світлана Черниш працює на посаді лікаря-стоматолога терапевтичного відділення №3. Відтак за надані нею послуги в касу підприємства упродовж 2020 р. надійшло 185 тис. 946 грн, які сплатили її пацієнти Це майже 2/3 її заробітку за минулий рік (понад 926 тис. грн). При цьому преміальні виплати для керівниці склали майже чверть усього преміального фонду поліклініки за минулий рік», –  зазначає Центр журналістських розслідувань «Сила правди».
Не обділяє Світлана Черниш і своє найближче оточення.

«За штатним розписом на січень 2021 р., медичній директорці поліклініки Романі Кременець передбачено 11 тис. 451,48 грн зарплати. З них 8 тис. 808 грн 83 коп. посадового окладу, 2 тис. 642 грн 65 коп. надбавки за вислугу років. Трохи менше вона мала отримувати у 2020 р. Згідно зі штатним розписом – 9 тис. 15 грн 24 коп., із 6 тис. 934 грн 80 грн коп. посадовий оклад, ще 2 тис. 80 грн 44 коп. – надбавка за вислугу років.

Згідно зі штатним розписом на січень 2021 року, весь адміністративно-господарський персонал Луцької міської клінічної стоматологічної поліклініки (27,75 штатних посад) може заробити 151 тис. 533 грн 33 грн», – повідомляється.

Тобто, Світлана Черниш та її заступниця Романа Кременець фактично в 40 разів отримують більше доходів, ніж майже 30 їхніх підлеглих разом узятих.

Певну завісу таємничості, що речі, ще в 2017 р. у розмові з журналістами ІА «Волинські новини» привідкрив тодішній керівник закладу Олександр Кобись:
«В середньому лікар отримує 2,5 тис. грн. Тобто, з мінімальної 3 тис. 200 грн вираховують 20%, і виходить 2 тис. 560 грн. Початкуючий лікар отримує це. Якщо ж лікар вже має стаж, то отримує більше. Але навіть зі всіма доплатами він має в межах 4 тис. грн…».

Він також деталізував:

«Всього у нас штат 270 працівників. З них 120 – на бюджеті, з яких 40 – лікарі. 140 осіб на спецрахунку – із них 61 лікар. Щоб цих 120 «прокормити», треба ще 2 млн грн у рік. Але на утримання оцих 120 бюджетних людей та бюджетної частини полікілініки не дають ні копійки. На матеріали та утримання бюджетної частини ми виділяємо 2 млн грн. А де береться 2 мільйони? За рахунок благодійних внесків. А спецрахунок, до речі, сам себе утримує. От у нас працює «Благодійна каса». Вона у міському управлінні охорони здоров’я. Тобто, ми залучаємо через муніципальну касу кошти і отримуємо їх звідти. Вона забирає собі 10%, а 90 віддають нам. А це в рік виходить в межах 2 млн грн. А благодійні внески ми отримуємо виключно від пацієнтів».

Після оприлюднення результатів розслідувань «Сили правди» реакції від керівництва Луцької міської ради на чолі з Ігорем Поліщуком ще немає.

Водночас, доходи Ігоря Поліщука фактично вдвічі менші, ніж надприбутки Світлани Черниш.

Як зазначили колеги з «Радіо. Трек», з усіма надбавками та преміями зарплата нового Луцького міського голови Ігоря Поліщука може бути 55-60 тис. грн на місяць.

17 грудня 2020 р. під час чергової сесії Луцької міської ради 31 і з присутнього 41 депутата затвердили такі джерела формування доходів Ігоря Ігоровича:

«Щомісячну надбавку за високі досягнення у праці або за виконання особливо важливої роботи, розроблення проєктів нормативно-правових актів та проведення експертизи проєктів таких актів у розмірі 90% посадового окладу з урахуванням надбавки за ранг посадової особи місцевого самоврядування та надбавки за вислугу років;

щомісячну надбавку за вислугу років у розмірі 10% до посадового окладу з урахуванням надбавки за ранг (стаж роботи, який дає право на надбавку станом на 27 листопада 2020 р. становить 3 роки 8 місяців і 4 дні);

матеріальну допомогу для оздоровлення при наданні щорічної відпустки та матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань у розмірах середньомісячної заробітної плати;

щомісячну премію з коефіцієнтом 2,5 до середнього відсотку премії заступників міського голови та секретаря міської ради; – премію з нагоди державних і професійних свят».

Тож у порівнянні з очільницею рядового медзакладу м. Луцька Світланою Черниш за легальними доходами керівник Луцької ОТГ Ігор Поліщук – бідний родич, адже з нарахованих максимум 60 тис. грн він сплачує мінімум 20% податків та зборів.

Відтак, стає зрозумілим, чому після виходу на заслужений відпочинок багаторічного головного лікаря Олександра Кобися його посаду так прагнула зайняти саме Світлана Іванівна. І в цій справі в неї виявилися впливові союзники серед деяких чиновників попереднього керівного складу Луцької міськради…

Світлана КОМА.

P. S. Очільниці комунальних медичних закладів на тлі біди з поширенням коронавірусу влаштували таку собі гонитву за бюджетними грошима. Так,  директорка Луцького районного центру первинної медико-санітарної допомоги Оксана Чертюк у листопаді 2020 р. нарахувала собі зарплату і доплат на суму 189 тис. грн, які повністю отримала. Крім цього, укладений із нею контракт передбачав виплату їй річної премії в розмірі 24 річних посадових оклади – це  1 млн 200 тис. грн…  То реформа медицини пішла на користь тільки чиновникам від медицини чи мільйонні статки за рахунок платників податки – це втрата контьролю за їхньою діяльністю з боку органів місцевої влади?

На фото відділу інформаційної роботи Луцької міськради: Світлана Черниш у своєму службовому кабінеті.

 

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (169) - 88%
Пізно (5) - 2.6%
Яка різниця? (4) - 2.1%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (8) - 4.2%
Мені байдуже (5) - 2.6%