Архів 31.03.2021 р.

Архів 31.03.2021 р.


Про що повідомляли місцеві газети. Або були змушені замовчувати...


110 років тому

Таблички – за взірцем

«Кожен власник нерухомості в м. Луцьку, ким би він не був, зобов'язаний прикріпити до фронтону свого будинку, а в недобудованих обійстях біля воріт, дощечки з зазначенням номера майна, з правого боку вулиці повинні бути парні номери, а з лівого – непарні. Для обійсть окремих вулиць нумерація має бути відмінною. Розміри дощечок, матеріал для їх виготовлення, форма та колір повинні бути однаковими та відповідати виставленому в міській управі взірцеві. Таке рішення ухвалив градоначальник».

«Волынскія Губернскія ВѢдомости», 1911 р.).

На фото з архіву: колишній Луцьк на початку нинішньої вул. Лесі Українки…


90 років тому

Залежність від Візантії

«Православний греко-слов’янський світ значно відстав в культурному відношенні від Західньої Європи: географічне положення його та історичні обставини довго ізольовували його від культурних осередків Заходу й позбавляли можливости користуватися надбаннями європейської науки і знання. Довгий час православному Сходові доводилося задовольнятися тими знаннями, що мала стара Візантія в часи свого найвищого духовного розвитку».

(«Духовний сіяч», 1931 р.).


80 років тому

Земля колоністів

«У липні 1941 р. у с. Тростянець (недавно Ківерцівського, нині Луцького р-ну) створено ініціативну групу по організації колгоспу для ліквідації жахливої спадщини минулого, а згодом до артілі вступили 76 селян. Першим головою обрано І. Д. Гордіюка. Тож осіння сівба вже проводилася колективно. В тому числі нна землях колишніх німецьких колоністів із с. Вікентіївка (тепер Завітне). Радянська влада надала допомогу артілі насінням та кредитами».

(«Радянська Волинь», 1941 р.).


70 років тому

Жертви націоналістів

«На початку 1951 р. на Горохівщині було повністю покінчено з бандами буржуазних німецько-українських націоналістів. Але тут пам’ятають тих, хто загинув від рук бандитів: заступника голови райвиконкому Г. І. Шингарьова, заввіділами Є. С. Поляха і П. М. Леонтьєва, голову міськради Л. О. Копчуня».

(«Радянська Україна», 1951 р.).


60 років тому

Ревізія бомбосховищ

«Після проведеної наприкінці 1951 р. перевірки заступник голови Виконкому Луцької міської Ради депутатів трудящих В. Подгурський підписав розпорядження: «Виходячи з вимог подальшого підвищення Цивільної оборони міста, необхідно: 1. Впродовж 3 днів звільнити примусово всі сховища, котрі зайняті під склади матеріальних цінностей. 2. Провести необхідний ремонт сховищ, обладнати їх табельним інвентарем та забезпечити їх постійну готовність до прийому населення».

(Нариси історії органів державної влади та місцевого самоврядування на Волині. 1944-2009 р.»).

Підготував

Сергій ШРАМЧУК.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (596) - 86.3%
Пізно (24) - 3.5%
Яка різниця? (13) - 1.9%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.5%
Мені байдуже (29) - 4.2%