Березневі «забобони»

Березневі «забобони»

Хоча церковники та матеріалісти заперечують віру в доленосні прикмети, багато людей на власному досвіді пересвідчилися в їх існуванні. Особливо – спортсмени. А серед них на першому місці «свідків фарту» – футболісти та тренери збірної України…


Коли чорна кішка перебігає дорогу, багато хто повертається назад або прямує далі, тримаючись за ґудзик. Банальна, відома з дитинства історія, з якої багато хто глузує, проте чимало людей у неї вірить та дотримується ритуалу.

Схожі історії не дивина і для спорту. Особливо – в футболі, де результат матчу перед його початком важко передбачити (якщо суперник із суддями не «попрацював»!).

Які тільки ритуали не виконують гравці та тренери перед стартовим свистком! Одні неодмінно стають спочатку лівою ногою на газон. А потім уже правою. Другі хрестяться. Треті цілують траву… Ті не голяться в день матчу, а ще якісь не позичають грошей... А Валерій Лобановський взагалі заборонив використання в київському «Динамо» футболки з №13! Звичайно, можна з цього глузувати, проте системність отримання результату чи його відсутності в разі виконання традиції або її ігнорування наводить на висновок, що існує в цьому Всесвіті щось таке, чого математичними розрахунками не пояснити.

Отже, багатостраждальна збірна України з футболу на чолі з Андрієм Шевченком. Команда блискуче завоювала путівку в фінальну частину Чемпіонату Європи 2020 р., який через минулорічні карантинні обмеження відбудеться влітку нинішнього року.

Звичайно, головними були високий рівень гри та досягнутий результат. Але звернімо увагу на кілька особливостей, котрі супроводжували цю звитягу. Насамперед, після серії минулих поразок збірна використовує форму не в синьо-жовтих прапорах національного прапора, в якій чомусь програвала, а – зазвичай жовту, інколи – синю.

Крім цього, більшість успішних поєдинків удома команда проводила на «Арені Львів». І чого перемоги відбувалися саме там, а не в Харкові чи Києві, це, як каже легендарний тренер Віталій Кварцяний (який, до речі, також вірить у незбагненну силу прикмет!), запитання до «небесної канцелярії».

Тож старт у відбіркових матчах на Чемпіонат світу 2022 р. спочатку також запланували провести на «фартовому» стадіоні. Але потім очільник УАФ Андрій Павелко (людина – абсолютно далека від футболу, скоріше – бізнесмен та політик) зі своїми однодумцями, пославшись на «червону» зону у Місті Лева, вольовим рішенням перенесли домашні матчі у м. Київ.

Що в «сухому залишку»? «Фартова» жовта форма підопічним Андрія Шевченка допомогла тільки у виїзному поєдинку з Францією. 1:1 у Парижі можна вважати феноменальним успіхом.

А потім було 2 матчі на НСК «Олімпійський» у столиці. І нічиї з аналогічним рахунком із Фінляндією та Казахстаном – це гучний провал, який ставить під загрозу вирішення стратегічного завдання.

Тому не треба так необачно і безвідповідально ігнорувати дрібниці, які за роки стали неписаними законами. Інакше зірки на небі і восени, коли відбудеться чергова серія матчів, складуться не на користь нашим хлопцім. І – нам із вами…

Володимир ДАНИЛЮК.

На фото з відкритих джерел: капітан французької команди Лоран Блан перед початком матчу завжди цілував лисину голкіпера Фаб'єна Бартеза, а потім вони разом цілували «лисину» кубків чемпіонів світу і Європи…

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (569) - 87.4%
Пізно (23) - 3.5%
Яка різниця? (12) - 1.8%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (23) - 3.5%
Мені байдуже (20) - 3.1%