Послідовники Робінзона Крузо?

Послідовники Робінзона Крузо?

Якщо Робінзон Крузо внаслідок морської катастрофи колись потрапив на безлюдний острів, де жив лише з аборигеном, названим П’ятницею, то невідомий відлюдник поселився на березі річки Стир.

Відомий письменник Даніель Дефо у квітні 1719 р. опублікував роман «Робінзон Крузо», в якому описує життя британського моряка Робінзона Крузо, якому після корабельної аварії довелося 28 років прожити на безлюдному острові біля берегів Чилі. 
Зіткнувшись із дикою природою, Робінзон Крузо проявляє винахідливість, облаштовує господарство, а пізніше долучає до цивілізації місцевого дикуна П’ятницю та, зрештою, повертається додому.
Цікаво, що роман був заснований на реальній історії життя шотландського моряка Александра Селкірка, боцмана судна «Сенк Пор». Він мав задерикуватий характер і погано уживався в команді, тому в 1704 р. після сварки з капітаном його висадили за власним проханням на безлюдному острові у Тихому океані, забезпечивши зброєю, продовольством, насінням та інструментами. На острові він прожив 4 роки і 4 місяці – до 1709 р.Невідомо, чи мають якийсь стосунок до мореплавства чи річкового флоту мешканці кількох убогих шалашів, які виросли на березі річки Стир, проте антураж засвідчує, що в жодному волинському селі чи місті вони місця для постійного проживання не знайшли. Тому й живуть в умовах дикої природи, щоправда, не на відстані від цивілізації, а поблизу неї.
Оскільки тема побуту осіб, які не мають постійного місця проживання, актуальна для всієї області, то точне місце виявленого поселення з етичних міркувань не вказується.

Світлана КОМА.

На фото авторки та з «Вікіпедії»: шалаші волинських відлюдників; класичний образ Робінзона Крузо.


  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (597) - 86.3%
Пізно (24) - 3.5%
Яка різниця? (13) - 1.9%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.5%
Мені байдуже (29) - 4.2%