Тоді газети писали

Тоді газети писали

80 років тому

Хроніка Волині

З невідомої причини в с. Бортневі Хотячівської гміни на Володимирщині вибухла величезна пожежа, причому згоріло дощенту 34 будинки. Випадків у людях не було. Є підозріння, що пожежа повстала завдяки злочинному підпалу.

Різдво – два рази в рік

Церквою, що святкує Різдво два рази в рік, є церква Рождества Христового у Вифлеємі. Вона належить до римо-католицьких монахів францішканів та грецьких монахів. Тому в церкві у тому місті, де народився Христос, святкується Різдво Христове два рази в році.


На фото: ось так виглядає храм Різдва Христового нині.

(«Українська нива», 1934 р.)

75 років тому

Молотов «чекає»…

На спільному засіданні Верховної Ради і Ради Національностей у Москві голова комісарів Молотов виголосив промову, в якій підтвердив, що Англія старається притягнути СССР до т. зв. фронту миру, але хоче, щоб СССР в разі потреби прийшов з допомогою її союзникам без обов’язку взаємності, себто, що в разі нападу на СССР гарантувати його кордони не хоче. Тому СССР «почекає», бо хоче остаточно з’ясувати, чи Англію зобов’язує засада рівності у відносинах з СССР і чи прийде вона йому в разі загрози зі збройною допомогою, як і тим, за кого СССР видав або дасть гарантії.

(«Волинське слово», 1939 р.)

65 років тому

Всі на недільник!

В усіх селах нашого району відбудеться масовий недільник по благоустрою сіл, підготовки шкіл і культурно-освітніх закладів до зими, будівництву стадіонів і спортивних майданчиків, присвячений 30-річчю комсомолу України. Ковельський райком ЛКСМУ закликає комсомольців і всю неспілкову, колгоспну молодь прийняти активну участь у недільнику на відзнаку славного ювілею комсомолу України.

(«Прапор Леніна», 1949 р.)

30 років тому

Шахтарі відпочивають

Нічний профілакторій гірників тресту «Червоноградвугілля» поповнився новим спальним корпусом. Тепер тут може відпочивати до 150 чоловік. До їх послуг світлі палати, хороша їдальня, процедурні кабінети, устатковані сучасним обладнанням. Шахтарі «окупували» і береги сусідніх з Червоноградом рік – Західного Бугу, Солокії і Рати, розмістивши серед густих лісів палаточні містечка з спортмайданчиками, пляжами. Кілька баз відпочинку матимуть цього літа і шахтарі іншого тресту басейну – «Нововолинськвугілля». Благоустроєний нічний профілакторій у селі Павлівка на сто чоловік. Біля мальовничого озера Пісочне споруджується будинок відпочинку на 400 місць. А на околиці Нововолинська утворюється штучне озеро.

(«Радянська Волинь», 1984 р.)

10 років тому

Утретє на вибори?

Олександр Лукашенко заявив: якщо народ захоче, він і втретє піде на вибори. Їх заплановано на 2006-й рік. Хоча Конституція це виключає, Олександр Лукашенко планує організувати референдум, який дозволить третій президентський термін.

(«Досвітня зоря», 2004 р.)

5 років тому

Президент – на Волині

9 липня Президент України Віктор Ющенко з одноденним візитом побував на Волині. Оскільки у нашій області немає жодного діючого аеропорту, то глава держави здійснив посадку у Рівному. Першим пунктом перебування Віктора Андрійовича на Врлині стало с. Карпилівка Ківецівського р-ну, а згодом на борту гелікоптера він відбув у Шацький р-н, де на базі санаторію «Лісова пісня» провів нараду з природоохоронцями України.

(«Волинська газета», 2009 р.)

За матеріалами Державного архіву у Волинській області

підготувала Наталія ГЛАВНІЧЕК.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (612) - 86.1%
Пізно (26) - 3.7%
Яка різниця? (14) - 2%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.4%
Мені байдуже (30) - 4.2%