Чаус-фактор

Чаус-фактор

54-річного Миколу Чауса викрали троє невідомих посеред білого дня в центрі м. Кишинева. Якщо в сусідній державі горе-суддю поцупили українські спецслужби, це одне. Коли ж криміналітет – зовсім інше. І що це може означати?


«Суддя-хабарник». Така характеристика стала тавром для одного зі столичних служителів Феміди, під час обшуку в якого правоохоронці з НАБУ виявили валюту, закопану… в трьохлітрових банках на власному городі.

Микола Чаус – особа, яка ухвалювала рішення щодо активістів Автомайдану, забираючи права у людей, які брали участь в акціях протесту проти влади Віктора Януковича.

Як нагадує «Радіо ВВС», попри те, що спеціальна комісія дійшла висновку, що горе-суддя порушив присягу і має бути звільнений, у лютому 2016 р. Вища рада правосуддя відмовилася звільнити суддю. Його також не люстрували, хоча він підпадав під вимоги закону. Потім була справа щодо хабарництва, рішення колег Миколи Чауса про запобіжний захід не в СІЗО, і – втеча фігаранта в сусідню Молдову приватним чартерним авіарейсом, де він попросив політичного притулку.

Незадовго до викрадення всі інстанції Молдови відмовили прохачеві в наданні статусу біженця, і от-от його мали депортувати в Україну. І – несподіване викрадення…

Як не крути – гучний міжнародний скандал. Ситуацію прокоментувала навіть президентка країни Майя Санду… На що офіційний Київ відповів, що нічого про цей інцидент не знає…

Зараз розглядається щонайменше 2 версії події.

Перша: Миколу Чауса викрали представники вітчизняних спецслужб і автомобілем привезли в Україну. Журналісти-розслідувачі називають навіть прізвища 10 ніби то причетних до цієї спецоперації осіб.

Друга: «суддівського Буратіно» поцупив криміналітет, щоб додатково вибити з нього приховані гроші («п’ять золотих монет»).

Що перша, що друга версії для нас погані, бо наразі Миколи Чауса офіційно ніде немає. Ні живого, ні мертвого. Є тільки фото з синцем під правим оком та з забинтованою рукою…

А, може, він сам усе інсценізував і ховається з іншими документами десь у третій країні?

В усякому випадку, якщо українські спецслужби справді проводили цю спецоперацію, то для інших хабарників та корупціонерів, які ховаються за межами нашої держави, це тривожний дзвіночок. І він може закінчитися дуже погано. В усякому випадку, ізраїльська «Моссад» уже давно та успішно по всьому світові або захоплює в полон і доставляє в суд Землі Обітованої, або просто знищує, багатьох ворогів своєї держави.

А ще раніше вірмени організували полювання на турецьких генералів та чиновників, які в часи Першої світової війни були причетні до кривавого геноциду у Вірменії, в результаті чого було вбито та замордовано сотні тисяч безневинних людей. «Народний трибунал» засуджував кожного фігуранта та смертної кари. А виконавці згодом ліквідовували їх без будь-яких докорів совісті…

Володимир ДАНИЛЮК.

На фото «Радіо ВВС»: Микола Чаус і автомобіль, яким його, можливо, вивезли в Україну.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (597) - 86.3%
Пізно (24) - 3.5%
Яка різниця? (13) - 1.9%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.5%
Мені байдуже (29) - 4.2%