Архів. 14.04.2021 р.

Архів. 14.04.2021 р.


Про що повідомляла місцева преса. Або мусила замовчувати...


95 років тому

Брак свідомих

«Польський суд у Луцьку закрив одиноку українську газету на Волині, де політичне життя тільки в початках, де ще треба боротися з національною несвідомістю, де страшний брак інтелігенції, де в кожному місті, як у центрі громадського життя, є малий гурт свідомих українців, і ті, хоч і не належать до жодної партії, є часто зовсім ріжних політичних переконань».

(«Українська громада», 1926 р.).


85 років тому

Безоглядна Росія

«Все, чого тільки треба, може Росія добути зі своєї землі, або з окупованої України… Комунізм, це великий проект, який у цій країні немилосердний і жахливий. Як усе безоглядне».

(«Волинська неділя», 1936 р.).


75 років тому

Ешелон на Горлівку

«З ініціативи партійної організації Ківерцівського ліспромгоспу розгорнулося соціалістичне змагання між лісозаготівельниками Волині та шахтарями Горлівки (нині це донецьке місто тимчасово окуповане РФ, – ред.). За рахунок понадпланової продукції волинські лісоруби надіслали в дарунок горлівським гірникам ешелон кріпильного та будівельного лісу».

(Нариси історії Волинської обласної партійної організації, 1981 р.).


65 років тому

Пуск цукроварні

«Запрацювало одне з найбільших підприємств селища республіканського значення – Іваничівський цукровий завод. Він оснащений новітнім обладнанням, за добу переробляє 9 тис. т цукрових буряків, зв’язаний із залізничною станцією колією завдовжки 3 км. Держава подбала про висококваліфіковані кадри: на роботу прибуло 24 спеціалісти з інших підприємств галузі, ще 96 підготували на курсах».

(«Радянська Волинь», 1956 р.).

На фото з архіву: Іваничівський цукровий завод.


55 років тому

Басейн від спонсорів

«На виконання листопадового, 1955 р., рішення Виконкому Луцької міської Ради депутатів трудящих» в обласному центрі в 1966 р. розпочалося спорудження закритого плавального басейну за рахунок фондів машинобудівного, приладобудівного, електроапаратного заводів, м'ясної фірми «Волинь» та інших підприємств. У липні 1967 р. басейн здали в експлуатацію».

(«Нариси історії органів державної влади та місцевого самоврядування на Волині, 1944-2009 рр.», 2009 р.).

Підготував

Сергій ШРАМЧУК.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (597) - 86.3%
Пізно (24) - 3.5%
Яка різниця? (13) - 1.9%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.5%
Мені байдуже (29) - 4.2%