Бережіть рибу!

Бережіть рибу!

З 1 квітня до 15 червня 2021 р. триває заборона на вилов водних біоресурсів. Риба викидає ікру.

Про це нагадують представники Патрульної поліції Волині, а також Регіонального офісу водних ресурсів у Волинській області.
Раніше відбулася міжвідомча нарада, в якій спільні заходи напрацювали представники Волинського рибоохоронного патруля, Управління Патрульної поліції у Волинській області, Регіонального офісу водних ресурсів у Волинській області, Державної екологічної інспекції у Волинській області, Луцького прикордонного загону ДПСУ, Головного управління Нацполіції у Волинській області, Шацького національного природного парку та Національного природного парку «Цуманська пуща».
У період нересту заборонено:
– пересування плавзасобів у заборонених для рибальства зонах (за винятком установлених суднових ходів);
– проведення будівельних, днопоглиблюваних робіт, видобування піску і гравію, прокладання кабелів, трубопроводів та інших робіт.
– організація змагань зі спортивного рибальства;
– проведення робіт та заходів, які є джерелом підвищеного шуму та неспокою (стрілянина з вогнепальної зброї, проведення вибухових робіт, феєрверків, санітарних рубок лісу, використання моторних маломірних суден, проведення ралі та інших змагань на транспортних засобах).
Дозволено любительський вилов риби до 3 кг на одну особу на період весняно-літньої заборони, з берега однією поплавковою або донною вудкою з одним гачком і спінінгом з берега.
У випадку порушення визначених правил рибальства під час нересту  передбачена як адміністративна, так і кримінальна відповідальність:
– згідно зі Статтею 85 КУпАП, порушення правил рибальства  тягне за собою накладення штрафу до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян із конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення;
–  згідно зі статтею 249 ККУ, незаконне зайняття рибним, або іншим водним добувним промислом карається штрафом до чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк.Любителів порибалити просять дотримуватись заборон та бути відповідальними перед суспільством і довкіллям.
«Охорона природних ресурсів є спільною справою співробітників рибоохорони, екологінчих та правоохоронних органів. Особливо актуально це питання постає в період нересту водних біоресурсів. В цей час важливо забезпечити охорону та збереження в належному стані середовище перебування, шляхи міграції та місця природного відтворення (нерестовища) водних біоресурсів. Спільно з іншими відомствами працівники рибоохорони й надалі боротимуться з незаконним рибальством та протиправними діями громадян на водоймах Волині», – наголосив начальник Волинського рибоохоронного патруля Тарас Куньчик.

Анна АРТЮХ.

На фото Романа УСТИМЧУКА і пресслужби управління Державного агентства рибного господарства у Волинській області: риболовля на заповідних волинських озерах (1 стор.); під час природоохоронної наради.


  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (612) - 86.1%
Пізно (26) - 3.7%
Яка різниця? (14) - 2%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.4%
Мені байдуже (30) - 4.2%