Лісова писанка

Лісова писанка

На великодних писанках представлена й лісова орнаментика – деревце, олень, павучки, дубовий лист. Про значення кожного символу, їх історію та магічну силу учням Чорторийського шкільного лісництва розповіла писанкарка, науковиця, краєзнавець Лариса Олександрівна Шевчук. Майстер-клас в рамках обласної писанкарської школи «Лісові багатства Волині у писанках» проходив у Черемському природному заповіднику. Його організаторами виступили Волинське ОУЛМГ, Лісівничий молодіжний центр, ДП «Поліське ЛГ» та Черемський природний заповідник.

– Наше учнівське лісництво було створено в 2017 р., – розповідає його керівниця, вчитель географії Старочорторийського ліцею Ольга Вейна. – За цей час зроблено багато добрих справ, маємо чимало відзнак та нагород. Тільки за цей рік у кварталах 39, 40 та 57 разом із майстром лісу Чорторийського лісництва Іваном Шулипою ми посадили 17 гектарів лісових культур, висадили понад 150 тис. сіянців та саджанців сосни, дуба, берези, інших лісових порід. 
– Діти старанні, працьовиті, вже не перший рік допомагають нам садити ліс, – каже лісничий Чорторийського лісництва ДП «Поліське ЛГ» Валерій Оксенюк. – Знають, як користуватися мечем Колесова, як правильно висаджувати саджанці різних деревних порід. Під час цьогорічної Всеукраїнської кампанії «Створюємо ліси разом» висаджували сіянці сосни, дуба, ялини, берези, модрини. Вони допомагають нам заготовляти насіння лісових деревних порід, зокрема, жолуді і шишки, доглядати за лісорозсадником. А за чотири роки, відколи діє учнівське лісництво, його вихованці посадили понад 50 га лісових культур. Цього року залучали їх до створення дендропарку. Його заклали біля лісництва. На одногектарній площі висадили туї, дугласію, ялицю, інші незвичні для нашої кліматичної зони деревні породи. А ще у сусідньому Куклинському лісництві на території пасіки юннати разом зі своїми дорослими колегами посадили фруктовий сад. Отакі працелюби, без діла не сидять. Ми також їх підтримуємо. Відремонтували клас учнівського лісництва, наповнили його інформаційними стендами, закупили меблі, заохочуємо переможців різноманітних лісівничих конкурсів, беремо участь у шкільних урочистостях та лінійках. 
Задоволені співпрацею зі своїми юними колегами директор ДП «Андрій Яцина» та головний лісничий Анатолій Іщик. Саме вони у подарунок працелюбам організували поїздку до Черемського природного заповідника. 
Вихованці Чорторийського учнівського лісництва займаються ще й науково-дослідною роботою, то ж їм цікаво було дізнатися про особливості заповідної справи в Україні, зокрема, й у Черемському природному заповіднику, діяльність його науковців, лісівників, єгерів та пожежної охорони. У дивокрай приїхали учні 6-11 класів Іванна Литвин, Анастасія Сахнюк, Тарас Сльозко, Олександр Вейна, Анастасія Вейна, Ірина Сльозко, Марта Шкабура, Юлія Чеб, Юлія Тітор, Аліна Палій, Богдана Палій, Яна Чеб, Мар’яна Карпович, Мар’яна Рачук, Денис Засядько, Роман Шкабура, Тарас Вейна, Михайло Вейна, Ліза Хітько, Христина Корнись, Мирослава Колбун та Ангеліна Мохнар зі своїм керівником Ольгою Анатоліївною Вейною та вчителем хімії Наталією Миколаївною Вейною.  Екскурсовод Інна Бурак провела юннатів екологічною стежкою, розповіла про історію заповідника, його флору і фауну, познайомила з працівниками – науковцями Аллою Шуляковською та Людмилою Шпак, інженером охорони і захисту ПЗФ Анатолієм Терещуком, майстром лісу Сергієм Хаїнським. Інженер захисту лісу ДП «Поліське ЛГ» Андрій Зінич поділився досвідом роботи лісового охоронця, розповів юним колегам про діяльність лісопідприємства, його працівників. Прессекретар Волинського ОУЛМГ Сергій Цюриць передав подяку начальника Волинського ОУЛМГ Олександра Кватирка за участь у лісокультурній кампанії, ознайомив з діяльністю лісогосподарств області, а ще провів майстер-клас з лісової журналістики. Очільник Черемського природного заповідника, заслужений лісівник України Володимир Мирка, який причетний до створення цього учнівського лісництва, закликав берегти природу та вести еколого-освітню роботу серед своїх ровесників й учнів молодших класів.  
А відтак настав час майстер-класу з писанкарства. Юннати із захопленням слухали розповідь писанкарки про предківські традиції, готування пасок та великодніх яєць, різноманітні техніки писанкарства, про писанки, мальованки, крапанки, шкрябанки, крашанки. А тоді й самі взялися розписувати великодні яйця. – Це яйце для «ведмедя» замале, хіба що «зайчик» може поміститися, – мовив хтось зі школярів.
– А який знак написати, щоб хлопця причарувати? – поцікавилася котрась із дівчат.
– А що символізує на писанці дубовий листок? – допитувався ще хтось.
На всі запитання юні лісівники-писанкарі отримали відповіді, сфотографувалися з писанками, а ще очільник Черемського природного заповідника Володимир Мирка усіх нагородив грамотами за участь в обласній школі лісових писанкарів. 
Не забули привітати з днем народження і восьмикласницю Яну Чеб. 
– Такого лісового дня народження у мене ніколи ще не було! – зізналася іменинниця.
Був і солодкий стіл та смажена картопля від бережників Черемського природного заповідника.

Анна ЛУДКОВСЬКА.
Фото Сергія Цюриця та юннатів.
 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (543) - 87.9%
Пізно (21) - 3.4%
Яка різниця? (10) - 1.6%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (21) - 3.4%
Мені байдуже (20) - 3.2%