Працює біля РАЕС

Працює біля РАЕС

Про Чорторийське лісництво ДП «Поліське ЛГ», угіддя якого знаходяться у безпосередній близькості від Рівненської АЕС, «Волинська газета» вже розповідала. Його очолює Валерій Оксенюк, якому 27 квітня виповнилося 62 роки. З ним і зустрілися журналісти. 

– Як  живете під градильнями Рівненської АЕС? – поцікавилися у лісівника.
– Як жуки колорадські, – жартує. – Вже звикли, але щоразу, у чергову річницю аваріє на ЧАЕС, звичайно, стає тривожно. Щоб ви зрозуміли, як живеться місцевим людям і працюється нашим лісівникам, пропоную з’їздити на майданчик РАЕС, що його збудували атомники на трасі поблизу с. Старий Чорторийськ.
За якусь мить були вже на місці. На оглядовому майданчику вкладено асфальт, є місце для парковки автівок, великий стенд з розповіддю про атомну електростанцію. Мов який великий пароплав пливе зеленим морем… Звідси рукою подати до атомки, перед АЕС тільки поле, смужка лісу та невидима для очей річка Стир, село Цміни…
– Ось бачите, який краєвид! – мовить лісничий. – Захоплює дух. Це ж наші люди збудували… А водночас і тривожно, бо ж пам’ятаємо, скільки лиха наробила аварія на ЧАЕС і спасибі ліквідаторам, які ціною свого здоров’я, а подекуди і життя врятували Україну і світ від жахливої катастрофи. Хоча її наслідки через 35-років іще відчуваємо й тепер… 

– Чи будете святити паску?
– Обов’язково. Ми живемо у с. Козлиничі, а церква – у сусідніх Цмінах. Тож щороку з дружиною вночі їдемо з пасхальним кошичком до сусіднього села – під самісіньку РАЕС. Звідти до атомки – рукою подати. 
Що ж, вітаємо Вас з днем народження, а всю вашу родину і колектив – із Великоднем. Гарних вам свят.

Володимир МИРКА, Сергій ЦЮРИЦЬ.
Фото авторів.

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (620) - 86%
Пізно (28) - 3.9%
Яка різниця? (14) - 1.9%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.3%
Мені байдуже (30) - 4.2%