ЛЮДЯМ ПОТРІБНА УВАГА

ЛЮДЯМ ПОТРІБНА УВАГА

Робота відділу соціального захисту, що його очолює Галина Обмовська, спрямована на те, аби вдосконалити функції соціального захисту і таким чином захистити населення.

– Знаєте, що тривожить? – запитує Галина Леонідівна і сама ж відповідає: – Громада старіє. Переважають жителі старшого віку. Одне тішить, що доживають і до вісімдесятирічного віку. У нас прийнято ряд програм, які спрямовані на соціальний захист і соціальну підтримку жителів. На сьогоднішній день діє програма підтримки малозабезпечених сімей та родин, які опинилися в складних життєвих обставинах. Виділяється допомога на лікування тим, хто його потребує. Під особливим контролем учасники бойових дій, яким без проволочки сприяємо у вирішенні багатьох питань. Особи, які не застраховані у фонді страхування, отримують від громади матеріальну допомогу на поховання. Йдеться про тих, хто не досяг пенсійного віку.
Ряд програм прийнято на підтримку сімей, в яких діти мають певні захворювання. Досить дієвою, вважає начальниця соціального захисту, програму «Цукровий діабет, діти». Як не прикро  про це говорити, але є двоє таких діток. Для кожної щомісяця з бюджету громади виділяється півтора тисячі грн. Ще одна дитина  має рідкісне захворювання: муковіцитоз.  Аби поліпшити якість та підвищити калорійність її харчування,  з бюджету виділяють кожного місяця шість тисяч грн. Розроблена і програма щодо компенсації та повернення коштів на зубопротезування для інвалідів війни та часткова компенсація для учасників бойових дій.
Основними видами послуг, які надає відділ, є прийом документів, консультування, під час якого можна отримати будь-яку інформацію з питань соціального захисту. Окрім завідувачки, у відділі ще працює два спеціалісти. Тут приймають повний пакет документів для всіх видів соціального захисту, починаючи з народження. Це для отримання пакету «Є Малятко». Є допомога при народженні дитини, молодій мамі. Про будь-який вид допомоги людина може звернутися і до спеціаліста, який працює у віддаленому робочому місці. Але, як зауважив Дмитро Юрійович, можна привозити документи і безпосередньо до центру громади. Різниці нема, де їх подавати. У співтоваристві стараються дотримуватися встановлених законодавством строків їх розгляду. Усі документи реєструються в електронному виді та подаються на відділ соціального захисту.
– Опріч жителів нашої громади, ми ще обслуговуємо певну частину населених пунктів колишнього Горохівського р-ну, – додає інформації Галина Подмовська. – Працює у нас шість соціальних робітників. Вони надають спеціалізовані послуги сімдесятьом особам, які нездатні справитися самостійно. Це одинокі люди та одинокі непрацездатні громадяни. Їх відвідують двічі на тиждень. З кожним з них у нас укладений договір, є індивідуальний план надання послуг.
Хочу повідомити, що цими днями у нас відбулася досить хороша акція. Ми відкрили банк одягу в селищі Сенкевичівка.
–  Про це ми вже почули від заступника голови Дмитра Січевського. Скажіть, будь ласка, що робиться в громаді, аби забезпечити земельними ділянками наших захисників, які вертаються з війни?
– Так, до нас звертаються учасники бойових дій. Безпосередньо кожному з них громада йде назустріч. Усі вони пишуть заяви на виділення земельної ділянки і, як правило, громада їм не відмовляє.
–  Є певні проблеми, коли в якомусь селі вільної землі нема, -- тоді ми пропонуємо взяти ділянку в іншому населеному пункті, – додає Дмитро Січевський. – Переважна більшість на такий варіант погоджується. Стараємося надавати земельні ділянки, які вже обробляються. Навіть іноді йдемо на компроміс – розриваємо договір з орендатором і даємо землю тій людині, яка має право на безкоштовне отримання ділянки у власність, як учасник бойових дій. Безперечно, що ми не маємо можливості задовольнити прохання всіх про виділення двох гектарів. Даємо гектар і більше, коли знаходимо відповідну ділянку. Залежить від залишкової площі.– Усе-таки дещо хочу додати до теми про банк одягу, – не упускає можливості Галина Подмовська. – Хоча він запрацював буквально недавно, сьогодні я отримала кілька дзвінків навіть не від жителів нашої громади. Про акцію дізналися із сайту, за який відповідає Галина Бакош. Кажуть, що ми зробили корисну справу та запитують, куди привозити речі. Вони хоч і ношені, але збереглися добре, викидати шкода, а хтось може не в змозі купити. Тож хай носить на здоров’я. Попутно додам, що ця ідея належить нашій головисі, яка принесла дві сумки одягу та запропонувала подумати, що з ним робити. Тепер уже знаємо що.
– Заслуговує на увагу наша співпраця з товариством Червоного Хреста, –  переймає нитку розмови заступник голови. –  Його представники також допомагають забезпечити певні категорії населення товарами особистої гігієни. Мова йде про людей немічних. У цьому плані також маємо відповідну програму, яку фінансуємо за бюджет громади. Питання не другорядне. Якість життя таких людей не повинна страждати.
–  До сказаного ще хочу додати кілька слів, –  змінює пана Січевського очільниця соціалки. –  На території нашої громади нараховується тисяча вісімсот шістдесят дітей, які не досягли шестирічного віку. Це великий плюс. На початку розмови я обмовилася, що громада старіє, але, як бачите, є перспектива на помолодіння. Громада зросла кількісно, тож потрібно працювати з усіма прошарками населення та дбати про належний соціальний захист.
У громаді розробили програму і щодо соціального житла, яку підтримала і обласна рада. Вона передала на баланс співтовариства певні соціальні об’єкти, які мають бути перепрофільовані під житло. А ще у планах облаштувати кімнату для тих, хто став жертвою сімейного насилля. Людина день-два перебуватиме в ній,  доки не згасне родинна напруга і конфлікт не вичерпає себе. Поки що визначаються і місцем, і з приміщенням. До речі, з цього приводу є і державна програма, яка передбачає співфінансування. Заклад буде денного типу, почули від очільниці співтовариства, оскільки для цілодобового проживання громадських коштів обмаль. Подібна хороша задумка, у цьому не доводиться сумніватися, стане реальністю, як і багато інших попередніх. 

Володимир ПРИХОДЬКО.

На фото Віктора РАЙОВА: начальник соціального відділу соціального захисту населення Галина Подмовська; Дмитро Січевський; Галина Бакош.      
     

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (597) - 86.3%
Пізно (24) - 3.5%
Яка різниця? (13) - 1.9%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.5%
Мені байдуже (29) - 4.2%