Архів. 05.05.2021 р.

Архів. 05.05.2021 р.


Про що повідомляли місцеві газети. Або були змушені замовчувати...

40 років тому

Консервний – правофланговий!

«До 1 травня – Дні міжнародної солідарності трудящих – колектив Іваничівського плодоконсервного заводу звітує про перевиконання виробничих планів членами комсомольсько-молодіжних бригад на 10%. Тож підприємство по праву вважається правофланговим: тут освоєно випуск нових видів продукції, зокрема, чорничного варення, заправок для пюре зі щавлю та росольника, всього – 45 найменувань».

(«Молодий ленінець», 1981 р.).


30 років тому

Звірюка при владі
Сатирик Кость Волиняка (Феодосій Мадзюк) продовжує в 1991 р. викривати дійсність, де до влади приходять випадкові люди:
«Ще й усюди вихваляти будуть цю звірюку…

Бо сьогодні дехто мріє мати сильну руку!

А тоді почнуть давати наші всі газети

Із начальника нового знімки і портрети».

(«Нате», 1991 р.).


20 років тому

Перший Чорнобиль – К-431

«Лучанин Лук'ян Федчик народився в с. Брониця Камінь-Каширського р-ну, але своє свідоме життя пов'язав із Військово-Морським флотом. Служив на атомному підводному човні К-431, де 10 серпня 1985 р. у бухті на Далекому Сході стався вибух атомного реактора. 10 членів команди човна, які були у відсіку, загинули миттєво. Рівень радіації був таким високим, що зашкалювали прилади, розраховані на роботу навіть при рівневі 600 рентенг! Лук'ян Федчик весь час перебував на борту субмарини, тому дуже постраждав і був звільнений у запас. Якийсь час із родиною мешкав у білор3уському м. Мозирі, але і звідти довелося виїжджати після аварії на ЧАЕС, яка сталася 26 квітня 1986 р. Тому нині мешкає у м. Луцьку. Всього внаслідок аварії постраждало 950 осіб, субмарину списали та утилізували, як і дизельний підводний човен, який стояв поруч».

(«Досвітня зоря», 2001 р.).

На фото з архіву: такою була К-431 із ядерними боєголовками на борту.


10 років тому

Проти «бандюг-яворюг»

«Щоб узяти під контроль обрання голови Львовської обласної організації Національної спілки письменників України, в столицю Галичину прибув потужний десант на чолі з народним депутатом України від БЮТ, очільником Спілки Володимиром Яворівським. Йому допомагали  члени Президії НСПУ Василь Шкляр, Михайло Слабошпицький і Анатолій Крим. Приїхали, щоб не допустити до обрання очільницею творчого осередку уродженки волинського м. Любомля Марії Якубовської, яку попередньо встигли виключити з лав Спілки «за порушення загальнолюдських цінностей моралі,  професійної честі та письменницької етики». Десант дав результат: 5 травня 2011 р. головою обрали Романа Іваничука. А під стінами будівлі, де це все відбувалося, відбувався стихійний мітинг на захист Марії Якубовської проти «бандюг-яворюг».

(«Волинська газета», 2011 р.).

Підготував

Сергій ШРАМЧУК.


  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (595) - 86.2%
Пізно (24) - 3.5%
Яка різниця? (13) - 1.9%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.5%
Мені байдуже (29) - 4.2%