Потураєвщина…

Потураєвщина…


Кому потурає Микита Потураєв, торпедуючи законні інтереси української друкованої періодики та інтересам інформаційної безпеки якої держави служить на чолі голови парламентського комітету від фракції «Слуга народу»?


Нещодавно відбулася зініційована загальноукраїнська нарада головних редакторів друкованої української періодики. Серед іншого колеги з усієї держави поспілкувалися і з головою Комітету Верховної Ради України з питань інформаційної та гуманітарної політики Микитою Потураєвим. Більше місяця тому йому намагалися донести до свідомості, що лобійований газетноненависниками проект «Про медіа» – поганий і шкідливий. Бо прагне примусити легальні газети, які працюють на підставі діючого Закону «Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні» під контроль невластивого органу – Національної ради з питань телебачення і радіомовлення. Крім цього, він не передбачає ніякої підтримки друкованого слова, а примушуватиме керівників газет отримувати нові реєстраційні свідоцтва та працювати під постійною загрозою закриття видання в позасудовому порядку.

«Розробка законопроєкту перебуває вже на фінальному етапі. Зараз закінчується доопрацювання тих змін, які ми погодилися до нього внести вже після остаточного раунду переговорів зі стейкхолдерами, зацікавленими сторонами. Я думаю, що цю роботу буде закінчено десь приблизно в середині травня. І я не хотів би зволікати з передачею цього законопроєкту в зал через те, зокрема, що він є частиною наших зобов’язань перед Європейським Союзом, – сказав у розмові з Агенцією «Укрінформ» Микита Потураєв. І додав:

«Я очікую дуже багато поправок, і те саме флібустьєрство, гальмування я також очікую… Хоча, знову-таки – він не обмежує свободи і права медіа, а навпаки – значно ефективніше їх захищає… Експерти оцінюють законопроєкт «Про медіа» позитивно, хоча є й певні критичні зауваження. Треба, щоб закон запрацював, а тоді буде зрозуміло, чи варто щось там поправити, чи не варто». 

Ось так: ти йому сіно, а він – солома… Звідки ж узявся в парламенті Микита Потураєв і хто він такий?

Представляє правлячу фракцію «Слуга народу». Закінчив Дніпровський нацуніверситет за спеціальністю «Англійська мова та література». А потім – подався в начальники над журналістами, очолюючи кілька олігархічних холдингів. Був навіть заступником Голови Нацради з питань телебачення і радіомовлення. А потім якимось дивом затесався в списки «Слуги народу».

Під час роботи в комітеті запам’ятався кількома вибриками. Наприклад, під час обговорення проектів реконструкції «Бабиного Яру» в столиці на честь жертв Голокосту періоду Другої світової війни… залишив засідання, пояснивши, що він «етнічний єврей» і в нього «конфлікт інтересів»…

Узагалі, в часи СССР день 5 травня відзначався як професійне свято «ідеологічних помічників» правлячої на той час КПСС-партії. Спроби легімітизувати горезвісний законопроєкт «Про медіа», котрий розкритикували фактично всі учасники загальноукраїнської наради головних редакторів друкованої української періодики, виглядає як намагання Микити Потураєва повернути великий сегмент вітчизняних мас-медіа у вчорашній день. І це насправді не має ніякого стосунку до вимог ЄС, а неприхована маніпуляція та чергова спроба загнузати вільне друковане слово.

Володимир ДАНИЛЮК.

На фото Агенції «Укрінформ»: Микита Потураєв.

Від редакції. Цими днями Національна спілка журналістів України визнала Микиту Потураєва «ворогом преси».

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (612) - 86.1%
Пізно (26) - 3.7%
Яка різниця? (14) - 2%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.4%
Мені байдуже (30) - 4.2%