«Ковідний сертифікат»

«Ковідний сертифікат»


Виженуть нинішнього очільника МОЗ Максима Степанова з посади чи залишать, це нічого не змінює. Слідом за іншими державами України запроваджує з 1 липня ц. р. «паспорти вакцинації», що підтверджують щеплення від коронавірусу.


Це означає, що для перетину кордону в умовах поширення SARS-Cov-2 потрібен буде не лише паспорт, але й «ковідний сертифікат».

Сертифікат, як офіційно повідомили в Міністерстві охорони здоров’я, буде містити дані про вакцинацію, про зроблені негативні (позитивні) ПЛР-тести або одужання від Covid-19. 

Інформацію вноситимуть через електронну систему охорони здоров'я, а сам сертифікат можна буде отримати у лікаря або згенерувати у додатку чи порталі «Дія». Документ – що особливо важливо! – розробляють з урахуванням вимог «Digital Green Certificate» Єврокомісії та «Smart Vaccination Certificate» ВООЗ. Його мета – «вільне та безпечне пересування громадян під час пандемії коронавірусу». 

До впровадження «ковідних сертифікатів» українці, яким зробили дві дози щеплення, зможуть отримати паперове Міжнародне свідоцтво про вакцинацію за потреби пред'явлення його при перетині державного кордону на вимогу іншої держави.

За словами міністра Максима Степанова, запуск внутрішнього «ковідного сертифіката» буде супроводжуватися «певними перевагами для його власників», а всі громадяни будуть зацікавлені в тому, щоб перевірятися на коронавірус за перших же симптомів і не займатися самолікуванням.

Воно шкідливе не лише для здоров’я потерпілих від SARS-Cov-2  та Covid-19, але й сприяє безконтрольному поширенню хвороби.

Що це може означати?

Людство повертається в часи різноманітних обмежень та встановлення «табелів про ранги». Звичайно, не йдеться про новітнє кріпацтво чи середньовічну заборону голосувати жінкам, наприклад. Але що частина громадян, яка сумлінно ставиться до захисту свого здоров’я і дбає про безпеку оточуючих, заслужила право користуватися всіма благами цивілізації, то це очевидно.

Хто ж усіма способами уникає вакцинації (найефективнішого способу вберегтися від смертоносного захворювання), той не повинен ремствувати, а зрозуміти, що світ не стоїть на місці: він або пристосується до нових викликів та досягне нових висот, або назавжди скнітиме в локдаунах та неминуче деградує.

Проте нинішнє випробування Covid-19, мабуть, не останнє в цьому столітті. Тож доведеться йти на нові жертви, щоб уникнути ще більших втрат.

Володимир ДАНИЛЮК.

На фото порталу «Слово і діло»: ковідні документальні новації.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (612) - 86.1%
Пізно (26) - 3.7%
Яка різниця? (14) - 2%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.4%
Мені байдуже (30) - 4.2%