Архів. 13.05.2021 р.

Архів. 13.05.2021 р.

Про що повідомляли місцеві газети. Або були змушені замовчувати...

100 років тому

Хрунівство і дурійки

«Боремося зі всяким хрунівством чи то в бік Москви, чи то в бік Варшави, яке баламутить наш народ інтернаціональними дурійками. Боремося з усяким… угодовством, яке для своїх вузько-клясових інтересів знехтувало національні інтереси українського селянства та робітників».

(«Боротьба», 1921 р.).


90 років тому

Темрява та убогість

«Світ на місці не стоїть, і з кожним новим поколінням міняються форми життя. Того світового поступу ми не в силах спинити. Царська, московська влада боялася поступу й тримала людей у темряві, знаючи, що з освіти береться поступ.  І для того то на світі, в західних державах, селяне всі освічені, а в нас ще темні, і там вони заможні, а в нас бідні, там гірша від нашої земля родить щедріше, ніж наша: там села чисті, наші брудні, словом, куди не кинь, а все ми далеко ззаду, за світовим поступом…».

(«Молоде село», 1931 р.).


80 років тому

Виконком і бюджет

«Після виборів 25 грудня 1940 р. у м. Володимирі-Волинському обрали 126 депутатів трудящих, а вже на першій сесії 1941 р. затверджено виконком, його структурні підрозділи та створено 6 постійно діючих комісій. Бюджет міста на 1941 р. склав 5 млн 841 тис. 900 крб».

(«Червоний прапор», 1941 р.).


70 років тому

Артіль Карла Маркса

«Колективізація до невпізнання змінила селянське життя с. Перемиль на Горохівщині. Вже в 1946 р. йому було підпорядковано 20 хуторів, що призводило до надзвичайно нераціонального витрачання колгоспних коштів, засобів і часу у веденні громадського господарства. Тому одночасно з завершенням колективізації тут почалося зселення хуторів. Селянські хутірські господарства перебралися до села, де їх наділили присадибними ділянками і подали допомогу в будівництві нових хат. А в 1951 р. перемишльський колгосп укрупнився: до нього приєднали господарство з сусіднього с. Липа і присвоїли назву Карла Маркса».

(«Радянська Волинь», 1951 р.).


60 років тому

Назустріч з’їзду

«У 1961 р., ще задовго до скликання ХХІІ з’їзду КПРС, між колгоспами району розгорнулося соціалістичне змагання за гідну зустріч партійного форуму. Не було жодного хлібороба артілі «Прапор Жовтня», центральна садиба якої в с. Старий Загорів, який би не перевиконував денних виробничих норм. А 69% працездатних колгоспників значно перевиконали норми виробітку».

(«Історія міст і сіл УРСР. Волинська область», 1970 р.).

На фото з архіву: трудяться колгоспники артілі «Прапор Жовтня».

Підготував

Сергій ШРАМЧУК.


  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (596) - 86.3%
Пізно (24) - 3.5%
Яка різниця? (13) - 1.9%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.5%
Мені байдуже (29) - 4.2%